پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
فرماندار اردستان:

ضعف های مدیریتی در بحران ها نمود پیدا می کند/ مسئولان از حادثه کرمانشاه درس بگیرند

فرماندار اردستان گفت: مسئولان از حادثه هایی مانند زلزله کرمانشاه درس بگیرند تا در زمان حادثه دچار سردرگمی نشوند و نیازهای اولیه مردم را در اسرع وقت فراهم کنند.

به گزارش صبح اردستان، علیرضا غیور پیش ازظهر امروز در جلسه مدیریت بحران شهرستان اردستان اظهار کرد: بحرانی که در غرب کشور اتفاق افتاده دارای مشکلات فراوانی است که همه باید در این زمینه کمک رسان باشیم.

وی افزود: کشور ما با توجه به شرایطی که دارد به هیچ وجه نمی تواند از بلایای طبیعی مصون بماند، لذا می طلبد که با برگزاری جلساتی این آمادگی را در خود بالا برده تا دچار آسیب کمتری شویم.

فرماندار اردستان گفت: وقتی در چنین آسیب هایی ابعاد آن را ملاحظه می کنیم، ضعفهای مدیریتی که وجود داشته بیشتر مشاهده می شود.

غیور با بیان اینکه حضور به موقع دستگاههای کمک رسان در ساعات اولیه زلزله خوب بوده است، تصریح کرد: رسیدگی به شرایط روانی مردم که بعد از حادثه اتفاق می افتتد خیلی مهم است.

وی تاکید کرد: حضور قوی بخشهای مختلف از همه نقاط کشورچشمگیر بود و در این حادثه کمترین احتیاجی به کشورهای خارجی پیدا کردیم.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: با توجه به آموزشهای قبلی و برگزاری جلسات بحران در کشوراین نیاز به کشورهای خارجی کمتر شده یا در کل وجود ندارد.

غیور تصریح کرد: مسئولان از حادثه هایی مانند زلزله کرمانشاه درس بگیرند تا در زمان حادثه دچار سردرگمی نشوند و نیازهای اولیه مردم را در اسرع وقت فراهم کنند.

وی گفت: همیشه باید آمادگی و تکرار چنین حادثه هایی وجود داشته باشد که آیا توان مقابله و تحمل حوادث وجود دارد و همیشه  خودمان را در معرض آزمایس قرار داده و آمادگی لازم را داشته و کلیه دستگاهها برای تقویت  دستگاه خود تلاش کنند.

فرماندار اردستان ضمن توصیه به ارگانها و دستگاههای متولی اعلام کرد: شناسایی اماکن استاندارد و امن صورت گیرد تا در زمان بحران بشود از آن استفاده کرد.

انتهای پیام / کد خبر26366

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار