پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
رئیس اداره بهزیستی اردستان:

یکهزار و ۹۷ نفر معلول شناسایی شده در اردستان وجود دارد

رئیس اداره بهزیستی اردستان گفت: آمار تعداد معلولان شناسایی شده در شهرستان اردستان یکهزار و ۹۷ نفر هستند و بیشترین معلولان شهرستان را معلولان جسمی حرکتی با ۳۹۰ نفر تشکیل می دهند.

به گزارش صبح اردستان، محمد علی مطلب زاده به مناسبت روز جهانی معلولان در گفت و گویی اظهار کرد: آمار تعداد معلولان شناسایی شده  در شهرستان اردستان  یکهزار و ۹۷ نفر هستند و بیشترین معلولان شهرستان معلولان جسمی حرکتی بوده با ۳۹۰ نفر در سه شهر اردستان، زواره و مهاباد که به آنها خدمات داده می شود.

وی افزود: ۳۲۲ نفر از بهزیستی مستمری ماهانه دریافت می کنند که اعم از حق پرستاری، ضایع نخاعی، معلول کمایی و حق تحصیل دانشجو و دانش آموز که ماهانه بیش از یکصد میلیون تومان پرداخت می شود.

رئیس اداره بهزیستی اردستان گفت: روند پذیرش معلولان با شناسایی یا معرفی به کمیسیون معلولان و مشخص شدن درجه معلولیت مورد حمایت بهزیستی قرار خواهند گرفت.

مطلب زاده با بیان اینکه سه مرکزبنامهای شهید مدرس ویژه ۱۵ساله ها به بالا، مرکزنگهداری کوثر کچومثقال و مرکزسالمندان کشاورزی زواره به معلولان خدمات می دهد، تصریح کرد: دو مرکز توانبخشی سجاد اردستان و فیزیوتراپی زواره و گفتار درمانی در بهزیستی اردستان پذیرای معلولان است.

وی تاکید کرد: مشکلاتی که برای معلولان وجود دارد سراسری بوده که یکی از آنها اشتغال است و  کارفرمایانی که معلولان را بکار گیری کنند ۲۳ درصد حق بیمه آنها از طریق بهزیستی پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره بهزیستی اردستان خاطرنشان کرد: اشتغال و هزینه  درمان زیاد است و مشکلی هم که خیلی آذار دهند بوده عدم مناسب سازی برای معلولان در ارگانها و محلهای تفریحی عمومی است.

مطلب زاده در خصوص ایجاد اشتغال گفت: بهزیستی خدماتی از قبیل پرداخت وامهای خود اشتغالی، پرداخت حق بیمه کارفرمایی که معلولان را تا پنج سال بکار گیری کنند و پرداخت بیمه فوق دیپلم هایی که در مکانی مشغول کار شوند به آنها پرداخت می کند.

انتهای پیام / کد خبر26748

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار