چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان:

قطع درختان توسط سودجویان بازار زغال در اردستان/ تشکیل هفت پرونده برای متخلفان

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان، گفت: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار پر رونق زغال در اردستان مرتب اقدام به قطع درختان می کنند.

به گزارش صبح اردستان، غلامرضا اللهیاری در گفتگو با صبح اردستان اظهار کرد: قاچاقچیان چوب در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال ۱۰۵ اصله درخت تاغ را قطع کرده اند.

وی افزود: هر ساله با وجود کمبود نیروی انسانی و محافظان عرصه‌های منابع طبیعی، مراقبت ویژه‌ای در حفظ تاغزارها انجام می‌شود، ولی بازهم قاچاقچیان با استفاده از تاریکی شب نسبت به قطع درختان با ارزش تاغ و تبدیل آن ها به زغال اقدام می‌کنند.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان گفت: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار پر رونق زغال مرتب اقدام به قطع درختان و زغال گیری می کنند.

اللهیاری با بیان اینکه تعداد هفت پرونده مربوط به قطع درخت و حمل آن در اردستان تشکیل شده است، تصریح کرد: مقدار دو هزار و ۳۷۸  کیلوگرم چوب از متخلفان کشف شده است.

وی تاکید کرد: دو پرونده با موضوع آتش سوزی در روستای واریان و منطقه دامنه کوه کبک کو بوده  که موضوع آتش سوزی با تلاشی که همکاران داشته اند مهار شده است.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان خاطرنشان کرد: آتش سوزی در روستای واریان منجر به سوختن ۳۵۰ اصله درخت گردو و بادام شده و تعداد هشت اصله درخت بادام کوهی در دامنه کوه کبک کوه نیز طعمه حریق شده است.

انتهای پیام / کد خبر27760

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.