جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان:

۵۰ مورد از موقوفات اردستان تا پایان سال سنددار می شود

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد ۵۰ مورد دیگر از موقوفات شهرستان اردستان سند دار شوند.

به گزارش صبح اردستان، علی مبشری پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی اداره اوقاف و امور خیریه احیاء موقوفات و بقاع متبرکه است که در کنار این احیاء بحث سند دار کردن بقاع متبرکه  نیز اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: حدود دو سال است که موضوع سند دار شدن موقوفات در دستور کار قرار گرفته و ادارات ثبت و احوال و بنیاد مسکن همکاری قابل قبولی را در این راستا داشته اند.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان گفت: اداره اوقاف اردستان در شش ماهه اول سال ۹۸ توانست برای ۳۰ مورد از موقوفاتی که مالکیت آنها محرز نشده بود سند صادر کند و تعداد ۲۰ مورد از موقوفاتی که سند دفترچه ای داشتند تبدیل به سند تک برگی شد.

 وی ابراز داشت: پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد ۵۰ مورد دیگر از موقوفات شهرستان اردستان برایشان سند مالکیت صادر شود.

شهرستان اردستان دارای ۶۴ بقاع متبرکه است

مبشری بیان داشت: شهرستان اردستان دارای ۶۴ بقاع متبرکه است که تا کنون برای ۲۰ مورد آن سند مالکیت صادر شده که باید تبدیل به سند تک برگی شود و برای ۴۴ مورد نیز درخواست سند شده و تا پایان سال سند دار خواهند شد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان تصریح کرد: پراکندگی موقوفات در شهرستان اردستان زیاد است و بسیاری از آنها هم شناسایی نشده و فقط در اداره اوقاف یک وقف نامه برای آنها وجود دارد.

انتهای پیام / کد خبر32311

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار