صبح اردستان

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اردستان به ۲۰ نفر رسید

کدخبر: 32648
اسفند ۲۳, ۱۳۹۸ در ساعت ۶:۵۲ ب.ظ

به گزارش صبح اردستان، حسن ذبیحی در گفت‌وگو با صبح اردستان،  ضمن اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در اردستان اظهار داشت: تا کنون ۴۲ نفر در شهرستان اردستان به کرونا ویروس مشکوک هستند که ۱۶ نفر آنان خانم و ۲۶ نفر اقایان هستند و اقدامات درمانی بر روی آنان صورت پذیرفته است.

وی ضمن اشاره به آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان اردستان افزود: از افراد شناسایی شده تاکنون ۲۰ نفر ابتلای آنان به ویروس کرونا مثبت بوده و ۱۱ نفر نیز آزمایش تست آن‌ها منفی بوده و ۱۱ نفر نیز هنوز جواب تست آزمایش آنان نیامده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان ضمن اشاره به رعایت نکات بهداشت فردی توسط شهروندان اردستانی گفت: در این ایام تاکید می‌شود مردم توصیه غذایی را رعایت کرده و اصل تنوع و تعادل رعایت شود و مصرف انواع غذایی که در شش گروه تعریف شده مورد استفاده قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به نقش تاثیرگذار برنامه غذایی در تقویت سیستم ایمنی بدن ابراز داشت: نقش ویتامین‌ها برای سیستم ایمنی بدن خیلی مهم است که باید از غذاهای ویتامین دار بیشتر استفاده کنند و همچنان از تنقلات و غذای شور و چرب و انواع کنسروها خودداری شود.

ذبیحی ضمن اشاره به اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا در اردستان بیان کرد: از روز شنبه افتتاح ایستگاه پایش سلامت و آموزش در هشت نقطه شهرستان اردستان راه‌اندازی می‌شود که در دو نقطه شهر اردستان، دو نقطه شهرزواره، مهاباد، موغار، باقرآباد و بخش برزاوند اجرا می‌شود.