دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
سرپرست دامپزشکی شهرستان اردستان:

کشتارگاه ‌اردستان زواره ‌پلمب شد

سرپرست دامپزشکی اردستان از پلمب کشتارگاه دام مشترک اردستان زواره به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی خبر داد.

به گزارش صبح اردستان، این پایگاه خبری در گزارش‌های متعددی همچون “کشتارگاه دام اردستان؛ جایی که با جان مردم بازی می‌شود” نسبت به مشکلات این کشتارگاه‌ هشدار داده بود و در این زمینه مطالبی عنوان شده بود.

سعید راعی سرپرست دامپزشکی اردستان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس مکاتباتی که انجام شده و مهلتی که رئیس دادگاه بخش زواره تغیین کرده بود و مهلت‌هایی که از قبل داده شده بود و براساس آخرین مهلتی که فرماندار در بازدید همراه شورای تامین صادر کرده بود یک واحد زمانی داده شده بود که نواقص بحرانی رفع شود.

وی افزود: متاسفانه نواقص رفع نشده بود و امروز با حکم قضایی دادگاه زواره دستور پلمب داده شد و این کار انجام شد و به دلیل رعایت موازین بهداشتی پلمب صورت گرفته و تا رفع نواقص موضوع پلمب خواهد بود.

سرپرست دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: وظیفه تامین گوشت قرمز چه داخل کشتارگاه و چه در باراندازها یا تامین آن از کشتارگاه‌های شهرهای همجوار با شهرداری‌ها است و این موضوع در بند ۲۱ ماده ۵۵ شهرداری‌ها لحاظ شده است.

وی ابراز داشت: بر این اساس تهیه گوشت با شهرداری‌ها و نظارت آن با دامپزشکی خواهد بود و شهرداری وظیفه دارد تا گوشت مورد نیاز را تامین کند و هرگونه کشتار غیرمجاز در شهرستان‌ طبق گزارشات محکم با آنها برخور خواهد شد؛ خط قرمز ما سلامت مردم است و با توجه به کشتارهایی که شده تا دو روز آینده کمبود گوشت را نخواهیم داشت.

انتهای پیام / کد خبر33576

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار