جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
فرمانده گردان شهید سلیمانی اردستان :

انقلاب اسلامی امروز در جهان عزت پیدا کرده است/ دشمن در تلاش است فرهنگ ما را از ما بگیرد

فرمانده گردان شهید سلیمانی اردستان گفت: انقلاب اسلامی امروز در جهان عزت پیدا کرده و طبق سخنان رهبر انقلاب اسلامی دشمن با جنگ ترکیبی یا شناختی وارد شده تا کشور را بر هم بریزد.

به گزارش صبح اردستان، حسن زارعی صبح امروز به مناسبت سوم خرداد سالگرد آزادسازی خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سوم خرداد یکی از روزهای تاریخی و باارزش در کشورمان است چرا که اگر به تاریخ نگاه کنیم قبل از انقلاب از سال یک هزار و ۳۴۸ تا یک هزار و ۳۵۷ به تعداد ۱۰۴ بار بین اعراب و ایران درگیری انجام شده است و در مرزها مشکلاتی را داشته‌ایم.

فرمانده گردان شهید سلیمانی اردستان افزود: طبق قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر اختلافات بین ایران و اعراب برطرف شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که ارتش تضعیف شده بود و بعضی سران آن فرار کرده بودند استکبار تصمیم بر این گرفت که دولتی را از بین کشورهای عربی مأمور کند تا سفره جمهوری اسلامی را جمع کند؛ بنابراین صدام حسین این مسئولیت را پذیرفت.

وی گفت: صدام با ۸۰ تیپ و لشکر به کشور ما حمله کرد و با حمله به ۱۰ فرودگاه رسماً جنگ را آغاز کرد و وعده داده بود که تا سه روز اهواز و تا یک هفته تهران را فتح خواهم کرد اما نمی‌دانستند که این انقلاب بنام انقلاب اسلامی است و این انقلاب به جان و جسم مردم وابسته بوده و یک انقلاب الهی است و مردم از وطنشان دفاع می‌کنند.

زارعی ابراز داشت: مردم با فداکردن جانشان خرمشهری را که قرار بود سه‌روزه بگیرند ۳۴ روز مردم آن را نگه داشتند و مقاومت داشتند و خرمشهر ۵۷۸ روز اشغال بود و در سوم خرداد سال ۶۱ به دست توانمند رزمندگان اسلام آزاد شد و بعد از آن هر روز یک هیئتی می‌آمد برای صلح و حاضر نبودند ما پیروز شویم؛ اما بعد از پیروزی دیگر این موضوع مطرح نشد.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز در جهان عزت پیدا کرده است افزود: همچنان که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند دشمن با جنگ ترکیبی یا شناختی وارد شده تا با مجموعه عملیات مختلفی فرهنگی، اقتصادی و امنیتی کشور را بر هم بریزند و ناراضی‌ها را جمع کند در بین اقشار مختلف و تا بتوانند برای کودتا حتی نقشه و برنامه داشتند و با جنگ داخلی بین مردم وارد شوند.

زارعی تأکید کرد: در جنگ فرهنگی موضوع حجاب مطرح می‌شود که خواهران محجبه باید به بی‌حجابان تذکر دهند؛ دشمن از این راه وارد شده و وقتی در جنگ نظامی توان مقابله با ما را ندارند و در سوریه، لبنان و عراق شکست خوردند دست به جنگ ترکیبی زده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم باید قدر داشته‌هایشان را بدانند تصریح کرد: مواظبت کنیم تا قدر داشته‌ها را داشته و نگذاریم دشمنی که برای جنگ هزینه می‌کند فریبش را بخوریم و ما ۳۰۰ هزار شهید ندادیم که امروز بی‌حجابی را شاهد باشیم، مسئولان اگر با این امر مقابله نکنند تا شاهد اختلافات خانوادگی خواهیم بود.

فرمانده گردان شهید سلیمانی اردستان افزود: امروز خرمشهرها در پیش است و نوعی درس است و دشمن در تلاش است فرهنگ ما را از ما بگیرد؛ یکی از درس‌های خرمشهر آزادگی است که امیدوارم این درس را در زندگی‌هایمان پیاده کنیم.خبرنگار حمید فرخی

انتهای پیام / کد خبر33612

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار