دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
رئیس اداره تعزیران شهرستان اردستان:

بهره برداران غیر مجاز آنغوزه در اردستان یک میلیاردریال جریمه شدند

رئیس اداره تعزیران شهرستان اردستان گفت: ناکامی و جریمه یک میلیارد ریالی سرانجام بهره برداران غیرمجاز شیره آنغوزه در اردستان بود.

به گزارش صبح اردستان،  امید سلامی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال گشت های مستمر و هوشیاری نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان اردستان در مراتع ملی روستای عباس آباد فسخود متهمینی که بصورت غیرقانونی اقدام به تیغ زنی بوته های آنغوزه کرده و مقدار ۲۰ کیلوگرم شیره استخراج نمودند را در یک اقدام ضرب الاجل شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل اداره تعزیرات حکومتی دادند.

وی افزود: پس از ارسال گزارش شعبه ضمن بررسی پرونده و با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی علاوه بر ضبط شیره کشف شده متخلف اصلی را به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی محکوم که با اعتراض محکومٌ علیه و رسیدگی مجدد پرونده در شعب تجدیدنظر استان رأی صادره مورد تأیید و ابرام قرار گرفت.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اردستان در خصوص نوع و خاصیت این نوع گیاه گفت: آنغوزه، گیاهی ارزشمند و کمیاب با قدمت هزارساله است که در نقاط معدودی از جهان از جمله ایران رشد می کند و این گیاه علاوه بر کاربرد دارویی فراوان در خارج از کشور در صنعت عطرسازی و جواهرسازی (برای چسباندن سنگ های گران قیمت چون الماس روی جواهرات) هم کاربرد دارد و به عنوان ادویه در غذاها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

حمید فرخی

انتهای پیام / کد خبر33841

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار