جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳

درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

پایگاه خبری تحلیلی اطلاع رسانی شهرستان اردستان «صبح اردستان» به همت جمعی از دانشجویان و فعالان مجازی شهرستان بدون هیچ گونه وابستگی فکری و سیاسی به گروه، ارگان، سازمان و جریان خاصی درآبان ماه سال ۱۳۹۱ به عرصه رسانه ای کشور گام نهاد.

صبح اردستان با هدف پوشش اخبار و رویدادهای شهرستان اردستان و حومه راه اندازی شده است و در نظر دارد تا حوزه خبری خود اعم از شهرها و روستاهای شهرستان شامل اردستان، زواره، مهاباد و برزاوند و کلیه روستاهای تابعه را به طور کامل پوشش خبری دهد.

صبح اردستان از شهرستان کویری اردستان می نویسد، از ظرفیت هایی که دارد و از آنچه که می تواند داشته باشد.

در این وادی دست هیئت تحریریه صبح اردستان را بگیرید چرا که برای تعالی نیاز به دیدگاه ها و اندیشه های ناب شما داریم، نیازی که از سر تعهد است.

در راستای فعالیت رسمی سایت، پایگاه صبح اردستان در ستاد پایگاه های خبری و ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

اعضای تحریریه صبح اردستان اعم از خبرنگاران، نویسندگان، عکاسان و … رعایت تمام قوانین حقوقی مربوط به مطبوعات ایران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعایت قانون، تلاش خواهند کرد از محدوده اخلاق حرفه ای ژورنالیستی خارج نشوند.

پرهیز از انتشار اخبار غیرواقعی، دوری از درشت نمایی های مغرضانه، اجتناب از توهین و تهمت، ذکر منابع خبری (در صورت نقل یا ترجمه) و درج جوابیه ها از جمله این موارد است.

صداقت، سرعت، درستی و جامعیت در ارائه اخبار و انصاف و عدم غرض ورزی خبرنگاران و نویسندگان سایت در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات، سر لوحه فعالیت خطیر و پر خطر دست اندرکاران پایگاه صبح اردستان است.

صبح اردستان عدالت طلبی و مطالبه گری را وظیفه ذاتی خود دانسته و با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرسشگری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان و احزاب را از زاویه های نقد و تحلیل کارشناسانه با جدیت دنبال می کند.

نویسندگان و خبرنگاران صبح اردستان در انجام وظایف حرفه‌ای خویش در برابر خوانندگان و منافع و مصالح جامعه مسئولیت دارند.‌ این مسئولیت اجتماعی‌ ایجاب می‌کند اطلاعات کامل و به روز را برای عموم با حفظ آزادی اطلاعات به منظور احقاق حق دسترسی به اطلاعات ارائه شود.

خبرنگاران و نویسندگان صبح اردستان با توجه خاص به حیثیت شخصی و زندگی خصوصی افراد، از تمامی مواردی که ممکن است با انتشار مطلب یا خبر آن به حیثیت افراد لطمه وارد آورد، اکیدا پرهیز می‌کنند.

خبر‌نگاران صبح اردستان برای کسب خبر، صریحا خود را خبرنگار معرفی می‌کنند و هرگز همچون کارآگاه یا جاسوس عمل نمی‌کنند. آنان همچنین از تحت فشار قرار دادن افراد برای کسب خبر پرهیز می‌کنند.

همچنین، تا حد امکان، تمامی نظراتی که از طریق صفحات داخلی مطالب فرستاده می شوند و نیز مطالبی که از طریق صفحه تماس با ما ارسال می شوند، با دقت مطالعه شده و منتشر می شود و در صورت لزوم با فرستنده تماس گرفته خواهد شد.

بدیهی است که پایگاه خبری صبح اردستان از انتشار نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی ها و سیاه نمایی های مغرضانه علیه نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران باشد معذور است.

صبح اردستان خود را متعهد می‌داند که با رعایت مفاد مرامنامه اخلاقی کلیه آحاد جامعه را مخاطب خود بداند و همواره در چارچوب قانون اساسی به اصول دینی و معتقدات مذهبی و آداب و سنن گروه‌های مختلف قومی و فرهنگی، احترام بگذارد.

امید است تا با یاری خداوند و عنایات ویژه حضرت ولی عصر(عج) و با همراهی شما عزیزان بتوان گامی موثر در اعتلا، پویایی و شکوفایی هر چه بیشتر شهرستان اردستان برداریم.

تیم تحریریه صبح اردستان آمادگی دارد تا با درج تحلیل، یادداشت و مقالات صاحب نظران و فرهیختگان، محفل مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

 

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار