جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
امام جمعه اردستان:

استفاده از آموزه های دینی باعث تحکیم خانواده ها می شود.

حجت الاسلام دهشیری افزود: به منظور تحکیم خانواده استفاده از آموزه های دینی و همچنین بهره گیری از قرآن می تواند در رشد اخلاقهای حسنی و مهدوی خانواده ها موثر باشد که اگر چنین شد ورودی زندانهای ما کم خواهد شد.

به گزارش صبح اردستان، امام جمعه اردستان اظهار کرد: طرحهای پیشنهادی که در فرهنگ عمومی ارائه می شود می تواند با هدف گذاری در جامعه، اجرایی و ثمرات خوبی را داشته باشد.

حجت الاسلام حسن دهشیری عصر امروز درجلسه فرهنگ عمومی در فرمانداری گفت: اجرا کردن طرحهای هدف دار می تواند در جامعه باعث کاهش اعتیاد و محکم کردن بنیان خانواده شود.

وی افزود: کارشناسان نسبت به تبیین جایگاه خانواده ها تلاش کرده و همانطور که محبوبترین کار نزد خداوند ازدواج و منفورترین کار پدیده طلاق است در این دو موضوع فعالیتی ویژه داشته باشند.

رئیس فرهنگ عمومی با بیان اینکه تشویق و ترغیب اگر در خانواده به شکل درستی انجام گیرد آرامش هم در کنارش حاصل خواهد شد، تصریح کرد: عواملی که می تواند خانواده را به کمال برسد از جمله آسیب شناسی، رفع موانع تربیتی اعضای خانواده که باید روی آن کار جدی صورت گیرد.

وی افزود: به منظور تحکیم خانواده استفاده از آموزه های دینی و همچنین بهره گیری از قرآن می تواند در رشد اخلاقهای حسنی و مهدوی خانواده ها موثر باشد که اگر چنین شد ورودی زندانهای ما کم خواهد شد.

آموزشهایی که در بدو زندگی صورت می گیردبسیار کم  است

کارشناس مسائل مذهبی در ادامه جلسه اظهار کرد: بنیان خانواده اگر محکم شود خیلی از مشکلات در جامعه برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام منصور صابری گفت: خانواده های خوب در کنار یکدیگر باعث تشکیل جامعه خوب خواهد شد و در واقع  جامعه موفق زمانی که اصلاح شد کانون و نهاد خانواده اصلاح خواهد شد.

صابری با ابراز تاسف از افزایش آمار طلاق نسبت به آمار ازدواج تصریح کرد: ۲۸درصد از طلاقها در سال ۹۴مربوط به خانواده هایی بوده که بیشتر از سه سال زندگی  نکرده اند.

کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه بنیان خانواده به منظور محکم کردن پایه های زندگی خود نیازمند عواملی خواهد بود، تصریح کرد: آموزشهایی که د ر بدو زندگی صورت می گیردبسیار کم  است.

وی تصریح کرد: غربی ها از آموزه های دینی ما استفاده می کنند و آموزه های غربی و غیر دینی خود رابه ما ترویج می کنند و باعث سست شدن پایه های دینی ما می شوند.

کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه راهکارهایی  برای مستحکم کردن بنیان خانواده وجود دارد، تصریح کرد: برگزاری جلسات، تهیه بسته های فرهنگی، استفاده از ظرفیت های فضای مجازی  و  نصب تراکت هایی با موضوع خانواده در جامعه می تواند در این زمینه راهگشا باشد.

انتهای پیام / کد خبر21830

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار