جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
امام جمعه اردستان:

آموزش و پرورش برای گسترش فرهنگ قرآنی تلاش کند

حجت الاسلام دهشیری همچنین گفت: آموزش و پرورش می تواند در زمینه گسترش فرهنگ قرآنی اهتمام ورزیده ودر کلاسهای تابستانی از قرآن بهره ببرند.

به گزارش صبح اردستان: امام جمعه اردستان عصر امروز در بازگشایی دارالقران نورالهدی آموزش و پرورش اظهار کرد:  قرآن در عصر ما مهجور مانده و با حضورمان در جلسات قرآنی کمک خواهیم کرد تا قرآن از مهجوریت خارج شود.

حجت الاسلام حسن دهشیری گفت: قرآن در واقع هدایتگر بوده و ما را به مواردی دعوت می کند که از قدرت خداوندی الهام گرفته شده است.

وی افزود: قرآن در جامعه ما خیلی کم رنگ و حتی می توانیم بگوییم بی رنگ شده و در جامعه شیعه این موجب تاسف است.

دهشیری با بیان اینکه امروزه وقت و زمانی که جوانان برای تلفن همرا می گذارند، تصریح کرد. برای قرآن چقدر وقت گذاشته می شود و این نشانه مهجوریت قرآن است.

امام جمعه اردستان با اشاره به اینکه مراکز موسیقی و موارد دیگری وجود دارد که خانواده ها حتی با پرداخت وجه در آن شرکت می کنند، اما کلاسهای قرآنی که بصورت رایگان آماده پذیرایی خانواده ها است شرکت نمی کنند.

وی همچنین گفت: آموزش و پرورش می تواند در زمینه گسترش فرهنگ قرآنی اهتمام ورزیده  ودر کلاسهای تابستانی از قرآن بهره ببرند.

دهشیری با توجه به دور شدن خانواده ها از قرآن خاطرنشان کرد، اگر بخواهیم مقصر را پیدا کنیم باید بگوییم همه در این راه مقصر هستیم.

امام جمعه اردستان با تمجید از مراکز قرآنی موجود اظهار کرد، دارالقران هایی هم در سطح شهرستان وجود دارد که افراد با علاقه فراوان شرکت می کنند اما مکان آنها از یک فضای مناسب برخوردار نیست.

قرآن برای ماندگاری، سعادت و کمال انسانهاست

مدیر آموزش و پرورش اردستان در ادامه جلسه اظهار کرد: قرآن برای ماندگاری و هدایت و راه سعادت و کمال انسانها در کتاب خدا گنجانده شده است.

عیسی شفیعی گفت: شهرستان اردستان با چند مرکز قرآنی فعال بوده اما مجوز دارالقرآن نورالهدی آموزش و پرورش اردستان در سال گذشته از طریق اداره کل آموزش و پرورش دریافت شده و منتظر مکانی مناسب برای بازگشایی آن بوده ایم.

وی همچنین از همکاری نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار اردستان به منظور همکاری و مساعدت در راه اندازی این دارالقرآن تشکر کرد.

شفیعی با بیان اینکه هزینه های تعمیر و آماده شدن این مدرسه برای دارالقرآن با همکاری  سه نفر از خیران به ثمر نشسته است خاطرنشان کرد: این مرکز آماده میزبانی همکاران، جوانان و آحاد مردم به منظور تفسیر و نشست های قرآنی بوده و مردم و مسئولان در ادامه راه دست ما را بگیرند.

انتهای پیام / کد خبر23620

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار