پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
رئس اداره میراث فرهنگی اردستان:

هشت کارگاه مدون صنایع دستی در اردستان فعالیت دارند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان گفت: تعداد ۸کارگاه مدون صنایع دستی با پروانه تولید کارگاهی در اردستان وجود دارد و در این زمینه ۱۵۰ پروانه مشاغل خانگی صادر شده است.

به گزارش صبح اردستان، محمد رضا صدوقی در گفت و گویی اظهار کرد: با تصویب کارگروه اشتغال شهرستان اردستان حمایت از تسهیلات مشاغل خانگی زیر نظرمیراث فرهنگی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: مشاغل خانگی از جمله راه‌های جدید کسب و کار و ایجاد اشتغال است که به دلیل نیاز به حجم پایین سرمایه‌گذاری و سودآوری مطلوب بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان گفت: بیشترین رشته های فعال شهرستان  سفال گری، نقاشی روی سفال، قلم زنی، خراطی روی چوب، چرم دوزی و نگارگری است.

صدوقی با بیان اینکه تعداد ۸کارگاه مدون صنایع دستی با پروانه تولید کارگاهی در اردستان وجود دارد، تصریح کرد: ۱۵۰ پروانه مشاغل خانگی توسط میراث فرهنگی اردستان تا کنون در این حوزه صادر شده است.

وی تاکید کرد: رشته هایی مانند سبد بافی، سنگ تراشی، مس گری و بافت پارچه های کرباسی در شهرستان رواج داشته که به مرور زمان به فراموشی سپرده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  اردستان خاطرنشان کرد: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قصد احیای رشته های فراموش شده صنایع دستی شهرستان را دارد، بخصوص در رشته سنگ تراشی که در روستای توتکان از توابع بخش مرکزی اردستان هنوز وجود دارد وابزار و ادوات این هنر از جمله هاون با قدمتی بیش از دوهزار سال دراستان و کشور عرضه می شده است.

انتهای پیام / کد خبر26455

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.