شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان:

ایجاد کمربند سبز با نهالهای زیتون در اردستان

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان گفت: با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده کمربند سبز در اسفند ماه سال جاری برای اردستان ایجاد می شود.

به گزارش صبح اردستان، غلامرضا اللهیاری در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: برای ایجاد فضاهای سبز در اردستان نیازمند اجرای برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت با توجه به بودجه های دریافتی هستیم.

وی افزود: با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده کمربند سبز در اسفند ماه سال جاری برای اردستان ایجاد می شود که  کل طرح اجرایی چهار کیلومتر بوده و در مرحله اول ورودی شمال تا جنوب اردستان اجرا می شود.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان گفت: با پیگیریهایی که با همکاری شهرداری، اداره راه و شهرسازی و سایر ارگان های مرتبط انجام شده در اسفند ماه سال جاری غرس نهال انجام می شود.

اللهیاری با بیان اینکه هدف از اجرای کمربند سبز اردستان رفع مشکلات زیست ‌محیطی و کاهش آلودگی هوا خواهد بود، تصریح کرد: توسعه فضاهای سبز و حفظ و نگهداری فضاهای سبز  موجب جلوگیری از ورود ریزگردها به داخل محدوده شهری می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به ایجاد کمربند سبز و وجود خشکسالیهای اخیر نگهداری از این فضا مستلزم بودجه های زیادی خواهد بود که برای اجرای مرحله اول طرح مبلغ۳۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان خاطرنشان کرد: مجری اصلی طرح کمربند سبز، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان است.

اللهیاری تصریح کرد: ادوات و وسایل نقلیه ارگان های دیگر هم دراین طرح همکاری می کنند و قرار است با توجه به آب و هوایی که در شهرستان وجود دارد نهال های زیتون کاشته شود.

انتهای پیام / کد خبر27475

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.