شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
فرماندار اردستان:

دامنه و بستر مواد مخدر هر روز گسترده ‌ترمی شود

فرماندار اردستان، گفت: مسائل مربوط به مواد مخدر و اعتیاد هر روز یک موضوع جدیدی را در خود دارد که دامنه و بستر مواد مخدر هر روز گسترده ‌تر می‌شود و ما در این ارتباط باید پیشگیری و مبارزه بیش از پیش را در دستور کار قرار دهیم.

به گزارش صبح اردستان، علیرضا غیور پیش از ظهر امروزدر جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: یکی از معضلات مهم اجتماعی شهرستان اردستان مسئله اعتیاد است.

وی افزود: یکی از خواسته‌های  مردمی برای جلوگیری از پیشگیری اعتیاد بوده که جای دارد مسئولان آن رادر اولویت برنامه‌ها قرار دهند.

فرماندار اردستان گفت: باید بتوانیم خواسته به حق مردمی را پاسخگو بوده و این فرایند مواد مخدر هیچگاه در طی زمان متوقف نشده است.

غیور با بیان اینکه مسائل مربوط به مواد مخدر و اعتیاد هر روز یک موضوع جدیدی را در خود دارد، تصریح کرد: دامنه و بستر مواد مخدر هر روز گسترده ‌تر می‌شود که ما در این ارتباط باید پیشگیری و مبارزه بیش از پیش را در دستور کار قرار دهیم.

وی تاکید کرد: مکانهای آلوده که در زمینه توزیع و مصرف مواد مخدر در جای جای شهرستان وجود دارد شناسایی شده و نیروی انتظامی آن را برای جلسات بعدی ارائه دهد.

غیور اعلام کرد: مهمترین دغدغه ای که در حال حاضر در جامعه وجود دارد مصرف قرصهای متادون درمانی است که به نوعی اعتیاد را به منظور قانونمند کردن کنترل می کند که اثرات سوء آن مد نظر خواهد بود.

وی افزود: در سطح شهرستان اردستان یکی از موضوعاتی که باید به آن پرداخته شود بازار سیاه متادون بوده و مسائلی مطرح بوده که مورد خوشایند نیست و اداره بهزیستی و شبکه بهداشت در ارتباط با مراکز نظارت در روی متادون بررسی بیشتری را داشته باشند.

فرماندار اردستان یادآوری کرد: باید در خصوص مصرف یا سوء مصرف متادون کار شود و یکی از مسائلی که مغفول باقی مانده طول درمان مصرف متادون است که باید به آن پرداخته شود.

انتهای پیام / کد خبر27555

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار