چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان:

دستگیری گروه حرفه ای شکارهای غیر مجاز در اردستان

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست اردستان، گفت: گروه دستگیر شده از متخلفان حرفه ای شکارهای غیر مجاز و گوشت فروش شهرستان بوده اند.

به گزارش صبح اردستان، حسین شواخی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت اداره محیط زیست اردستان در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کهیاز صدای شلیک پنج گلوله را از زیستگاه کوه های رسه شنیده و با حضور در محل شاهد آثار به جای مانده از شکار می شوند.

وی افزود: لاشه سه راس قوچ وحشی و پوست یک راس پازن وحشی در اردستان کشف و دو متخلف غیرمجاز شکار دستگیر شدند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست اردستان گفت: پیگیری موضوع در دستور کار حفاظت محیط زیست اردستان قرار گرفت که بدنبال آن افراد متواری شدن و دو دستگاه موتورسیکلت تریل را که با سرعت از منطقه خارج می شدند مورد تعقیب قرار دادند.

شواخی با بیان اینکه بر روی افراد متخلف شناخت وجود داشته، تصریح کرد: با هماهنگی و کسب مجوزهای لازم از دادستان اردستان همراه ماموران انتظامی و پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان از محل اختفا متخلفان که در یک واحد دامداری در خارج از شهرمخفی شده بودند بازدید به عمل آمد.

وی تاکید کرد: پس از بازدید صورت گرفته لاشه سه راس قوچ وحشی و یک تخته پوست متعلق به یک راس پازن وحشی همراه یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق اماراتی کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان اعلام کرد: گروه دستگیر شده از متخلفان حرفه ای شکارهای غیر مجاز و گوشت فروش شهرستان بوده اند.

منطقه حفاظت شده کهیاز با وسعت ۹۰ هزار هکتار در شرق اردستان واقع شده و دارای گونه های جانوری همچون قوچ، میش، کل و بز است.

انتهای پیام / کد خبر28308

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.