شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
رئیس حوزه علمیه زینب کبری(س) اردستان:

ثبت نام در حوزه علمیه خواهران اردستان ۴۰ درصد رشد داشته است

رئیس حوزه علمیه حضرت زینب کبری(س)اردستان گفت: با توحه به اتمام ثبت نام حوزه علیمه خواهران برای سال جدید بصورت الکترونیکی امسال تا کنون۱۴نفر ثبت نام کرده اند که نسبت به سال گذشته۴۰درصد رشد داشته است.

به گزارش صبح اردستان، سماویه میر حسینی عصر امروز در نشست خبری در حوزه علمیه خواهران اردستان اظهار کرد: حوزه علمیه خواهران اردستان در سه محور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی فعالیت دارد.

وی افزود: خواهران در مسائل آموزشی به فراگیری قرآن، تفسیر، احکام و فقه، عقاید وسبک زندگی اسلامی و تمام معیارهای سبک زندگی اسلامی را در پنج سال فرا می گیرند.

رئیس حوزه علمیه حضرت زینب کبری(س)اردستان گفت: طلبه های جاری در حوزه علمیه خواهران ۴۴نفر هستند که فارغ التحصیلان این حوزه نیز ۴۰نفر می باشند.

میرحسینی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران از سال۹۱ افتتاح شده، تصریح کرد: ۸۰درصد از فراگیران بومی شهرستان اردستان بوده اند.

وی تاکید کرد: کارشناسانی که درحوزه از آنان استفاده می شود باید دارای سطح ۲حوزه را گذرانده باشند که در حال حاضر از ۱۳استاد که ائمه جمعه و روحانیون هستند استفاده میکنیم.

رئیس حوزه علمیه حضرت زینب کبری(س)اردستان خاطرنشان کرد: کرسی آزاد اندیشی نیز یکی از فعالیتهای پژوهشی است و تا کنون ۲۵اثر به علامه حلی ارسال شده که سه اثر رتبه برتر را کسب کرده است.

میرحسینی تصریح کرد:  تا کنون۳۰نشست پڙوهشی توسط حوزه خواهران برگزار شده که دو هزار و ۴۰۰ نفر در آن شرکت کرده اند.

وی همچنین افزود: برگزاری شش مورد نمایشگاه در سطح مدرسه علمیه و سطح شهرستان در سال۹۶ انجام شده است.

رئیس حوزه علمیه حضرت زینب کبری(س)اردستان یادآوری کرد: حوزه علمیه خواهران ۳۷مبلغ دارد که از ۲۵نفر آنان در ماه رمضان استفاده شده است.

میرحسینی همچنین با توحه به اتمام ثبت نام حوزه علیمه خواهران برای سال جدید بصورت الکترونیکی گفت: امسال تا کنون۱۴نفر ثبت نام کرده اند که نسبت به سال گذشته۴۰درصد رشد داشته و ثبت نام به صورت حضوری تا آخر فروردین بصورت حضوری ادامه دارد.

انتهای پیام / کد خبر28671

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار