چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
فرماندار اردستان:

۳۰۰ خانه «مسکن کریمان» در اردستان احداث می‌شود

فرماندار اردستان گفت: با استقبالی که در شهرهای اردستان، زوار و مهاباد درباره متقاضی ساخت مجتمع مسکن کریمان صورت گرفت ۳۰۰ واحد مسکونی مورد تصویب قرار گرفته است.

به گزارش صبح اردستان، حمید رضا تاملی عصر بعد از ظهر امروز در جلسه شورای مسکن شهرستان اردستان اظهار داشت: با استقبالی که در شهرهای اردستان، زوار و مهاباد در خصوص متقاضی ساخت مجتمع مسکن کریمان صورت گرفت ۳۰۰ واحد مسکونی مورد تصویب قرار گرفته است.

وی افزود: اداره راه و شهرسازی مکلف شده است تا در اولین فرصت نسبت به جانمایی اولیه و مورد نیاز احداث این واحدها اقدام کند و انجمن مربوطه ظرف ۱۰ روز نسبت به اهلیت سنجی متقاضیان در خصوص مواردی نظیر سابقه دریافت زمین دولتی، داشتن سابقه وام مسکن، سابقه مالکیت زمین یا ملک سازمانی از طریق ادارات مربوطه اقدام کند.

فرماندار اردستان گفت: افراد ثبت‌نامی در خصوص سکونتشان اهلیت‌سنجی صورت گرفته و در صورتی که فردی شرایط دریافت مسکن را نداشته باشد افراد دیگری جایگزین خواهند شد و ظرفیت اولیه آن ساخت ۳۰۰ مسکن است که تعدادی هم به صورت اضافه تدارک دیده شده است.

وی ابراز داشت: بعد از جانمایی و اهلیت سنجی دقیق افراد، زمین‌ها واگذار خواهد شد و موضوع نوع سازه این منازل مسکونی از لحاظ قیمت تمام شده و ایمنی و همچنین موضوع آپارتمان‌سازی یا ویلاهای دوطبقه از طریق نظام مهندسی برنامه‌ریزی و تا جلسه آینده آن را ارائه می‌کند.

تاملی بیان کرد: با این طرح که در قالب مسکن کریمان انجام می‌شود و همچنین تفاهمنامه‌ای که بنیاد مسکن برای سه هزار واحد مسکونی روستایی در کل استان اصفهان در دست اقدام دارد روستائیان هم می‌توانند از این امکانات استفاده کنند که شامل پرداخت ۳۰ میلیون تومان بلاعوض و ۵۰ میلیون تسهیلات ارزان قیمت استفاده خواهند کرد.

فرماندار اردستان تاکید کرد: تعداد ۱۵۰ واحد مسکونی که هم در زمان سفر نوبخت معاون برنامه ریزی و بودجه در اردستان انجام شد مد نظر است و متقاضیان واقعی مسکن در اردستان امروز انتخاب‌های خوب و مقرون به صرفه‌ای را در پیش رو دارند و به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم که وارد این فضای بورس بازی زمین مسکن بشوند و اجازه ندهند دلال‌ها نسبت به کسب منافع نامعقول در این زمینه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: هر کس که متقاضی خانه‌دار شدن است می‌تواند با ساخت این سه نوع مجموعه مشکل خود را برطرف کند که تامین زمین با ما و تامین منابع ساخت با متقاضی و کمک بانک‌ها و بخشی از آن هم باخیران که مقرون به صرفه است و بهترین راه برای خانه‌دار شدن است.

تاملی افزود: در موضوع اهلیت سنجیت افراد موضوع سکونت در شهرستان اردستان خیلی مهم بوده و سپس گرفتن زمین و تسهیلات است که می‌تواند با بررسی دقیق از دلال بازی‌های کاذب جلوگیری کند.

انتهای پیام / کد خبر33012

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار