شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اردستان:

سهم هر اردستانی از آموزش های فنی حرفه ای۲۶٫۶ ساعت است

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اردستان گفت: طبق آمار سهم هر اردستانی از آموزش های فنی حرفه ای ۲۶٫۶ دهم ساعت بوده است.

به گزارش صبح اردستان، حسن قاسمی سپرو ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته ملی مهارت اظهار داشت: شهرستان اردستان دارای سه مرکز ثابت و یک مرکز سیار بوده و در کنار آن سه پایگاه روستایی هم فعالیت دارند.
وی افزود: در حال حاضر به جهت بیماری کرونا تمام کلاسهای فنی خواهر و برادر تعطبل بوده و مربیان به صورت فضای مجازی آموزش های خود را برای هنرجویان دارند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اردستان گفت: رسالت فنی حرفه ای تامین و آموزش نیروی ماهر بازار کار است و تنها متولی آموزش غیر رسمی در سطح کشور فنی حرفه ای است.
وی با اشاره به این موضوع که مرکز آموزش فنی حرفه ای اردستان در استان اصفهان مطرح است ابراز داشت: کمیته مهارت شهرستان مرتبا در کارخانه ها برگزار می شود و نیروهای مورد نیاز شرکت ها نیز آموزش ها را فرا می گیرند.
قاسمی بیان کرد: در چند سال اخیر توجه ویژه به مشاغل خانگی ویژه خواهران با توجه به اینکه نمی توانند در صنعت مشغول شوند مد نظر بوده است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اردستان تاکید کرد: تولید در زمان حال اگر هدفمند نباشد تولید کننده با شکست مواجه می شود که در این رابطه آموزش ها و مشاوره های فنی برای تولید کنندگان انجام شده است.
وی تصریح کرد: شهرستان اردستان در ۱۶ ماهه گذشته در بخش دولتی بیش از دو هزار و ۸۰۰ نفر را آموزش داده و در مجموعه دولتی و غیر دولتی بیش از یک میلیون و ۱۲۱ هزار نفر ساعت آموزش دیده اند.
قاسمی افزود: طبق آمار سهم هر اردستانی از آموزش های فنی حرفه ای ۲۶٫۶ دهم ساعت بوده و بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر در آزمون ها شرکت کرده اند که بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر موفق به اخذ گواهی پایان دوره شده اند.

انتهای پیام / کد خبر33025

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار