شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
رئیس تبلیغات اسلامی اردستان:

مراسم عزاداری امام حسین(ع) در اردستان باشکوه برگزار شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان ضمن تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری گفت: مراسم عزاداری امام حسین(ع) در اردستان باشکوه برگزار شود.

به گزارش صبح اردستان، حجت الاسلام سیدجواد حیدری بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه برنامه‌ریزی برنامه‌های ماه محرم اظهار داشت:  دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد کرونا مبنی بر رعایت موارد بهداشتی در برنامه‌های ماه محرم به تمامی ادارات و ارگان‌های ذیربط که در برگزاری برنامه‌های ماه محرم نقش دارند ارسال شده است.

وی ضمن اشاره به برگزاری جلسات مختلف در خصوص برگزاری چگونگی برگزاری عزاداری‌های حسینی افزود: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردستان از هفته‌های قبل با همکاری دستگاه‌ها و مخصوصا شبکه بهداشت و درمان این شهرستان جلساتی در این زمینه با مسئولان هیئت‌ها و مساجد برگزار کرده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردستان گفت: برنامه‌های متناوب با مسئولان هیئت‌ها انجام و حتی در روستاهای گرمسیر و سردسیر برگزار شد و موضوع رعایت موارد پیشگیری از بیماری کرونا برای آن‌ها تدوین شد تا با استفاده از ماسک مستمر و فاصله‌گذاری اجتماعی و ضد عفونی مکان‌های برگزاری مراسم‌ها و پرهیز از تجمع تحت عنوان زنجیرزنی و نخل‌گردانی را رعایت کنند.

وی ابراز داشت: سامانه‌ای توسط تبلیغات اسلامی کل با نام «بیرق» طراحی شده است تا مسئولان هیئت‌ها تمام اطلاعات هیئت را را در آن مکان ثبت نام و متعهد می‌شوند تا رعایت مسائل بهداشتی را داشته باشند و کد رهگیری دریافت می‌کنند که مورد استقبال هیئت‌ها هم واقع شده است.

حجت‌الاسلام حیدری بیان کرد: امسال هم اعزام روحانیون را از قم و اصفهان به شهرستان اردستان خواهیم داشت که در روستاها و محله‌ها و شهرک‌های شهرستان اردستان مورد استفاده عزاداران حسینی قرار خواهند گرفت که قبل از اعزام به روستاها و محله‌ها جلسه‌ای برگزار و موارد و سیاست‌های ابلاغی برایشان گفته خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردستان تاکید کرد: پویش پرچم، تهیه ماسک و مواد ضدعفونی و سیاه پوش کردن سطح شهرستان اردستان و برقراری نظم و امنیت در محل‌های برگزاری مراسم‌ها توسط مراکز ذی‌نفع تدارک دید شده است که به نحو شایسته برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مراسم عزاداری امام حسین(ع) باید باشکوه برگزار شود اما با رعایت دستورالعمل‌ها و رعایت حق‌الناس این کار صورت گیرد و نخل‌گردانی  برگزار نخواهد شد و از همه نهادهای فرهنگی می‌خواهیم ستاد محرم با محوریت ائمه جمعه را همراهی کنند و برای تاسوعا و عاشورا برنامه‌ریزی داشته باشند.

انتهای پیام / کد خبر33044

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار