چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان اردستان:

تناسبی میان تقاضای مردم با منابع در اردستان وجود ندارد

فرماندار اردستان با بیان اینکه تناسبی میان تقاضای مردم با منابع در اردستان وجود ندارد، گفت: شکاف اطلاعاتی عامل بلااستفاده بودن برخی امکانات شده است.

به گزارش صبح اردستان، حمید رضا تأملی بعد از ظهر امروز در نشستی با مسئولان مراکز نیکوکاری اردستان اظهار داشت: عمده افراد در مهارت زندگی کردن در اردستان دچار مشکل هستند و ایجاد اشتغال عامل اصلی حرکت به سمت فقرزدایی است و اگر ظرفیت اشتغال ایجاد شده در شهرستان اردستان را مردم بومی پر نکنند شاهد حضور غیر بومی ها خواهیم بود و بدنبال آن تغییر فرهنگی را شاهد هستیم.

وی افزود: اردستان نیازمند تحول فرهنگی و اجتماعی در جهت رسیدن به پیشرفت مورد انتظار مردم است و در در شهرستان اردستان میان منابع و امکانات در اختیار جهت برقرار کردن شرایط بهتر با تقاضاهای مردم همخوانی و تعادل برقرار نیست و شکاف دانش اطلاعاتی که از امکانات موجود و گروه‌ها و جوامع که باید از این امکانات استفاده کند وجود دارد به نحوی که در نقاطی از شهرستان امکاناتی وجود دارد که مخاطب از آن اطلاعی ندارد.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: امروز در اردستان، مسئله اشتغال برای افرادی که جویای کار باشند حل شده است و سرمایه‌گذار و کارفرما باید چندین بار برای جذب نیروی کار آگهی بدهد در حالی که کسی استقبال نمی‌کند.

وی ابراز داشت: مادر جرایم در اردستان اعتیاد است و سرقت‌های خورد عمدتا توسط معتادین صورت می‌گیرد که برای تامین مواد خود نیاز به پول دارند و همچنین در بخش مسکن مردم اردستان نتوانسته‌اند از امکانات مسکنی که دولت فراهم کرده است استفاده کنند.

تآملی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری مشکلات خانواده‌ها را در بخش‌های مختلف شناسایی و دسته‌بندی کنند، افزود: باید سطح خدمات مراکز نیکوکاری از تامین بسته‌های حمایتی به تسهیل گری زندگی مردم در نقاط تحت پوشش ارتقا پیدا کند.

فرماندار شهرستان اردستان با بیان اینکه ۱۶ مرکز نیکوکاری در شهرستان اردستان وجود دارد تاکید کرد: مجموعه مراکز نیکوکاری و خیریه نقش واسطه را بین مردمی که نیازمند خدمات در بخش‌های مختلف هستند با دستگاه‌هایی که متولی خدمات دولتی هستند ایفا کنند.

وی تصریح کرد: تعامل مراکز نیکوکاری با یکدیگر و ادارات در جهت جلوگیری از موازی کاری باید انجام شود و حدود فعالیت خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری مشخص و خانواده‌هایی که در بخش‌های مختلف دچار آسیب هستند باید شناسایی شوند.

انتهای پیام / کد خبر33213

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار