دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان خبر داد:

فرصت یک ماه به شهرداری اردستان برای پرداخت بدهی۳۳۰میلیونی خود به اداره اوقاف

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان گفت: شهرداری اردستان بدهی هشت ساله ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریالی به اوقاف دارد که باید ظرف یکماه آینده آن را پرداخت کند.

به گزارش صبح اردستان،  مجید خامسی پور ظهر دوشنه در نشست خبری به مناسبت دهه وقف اظهار داشت: موقوفات شهرستان اردستان که درسامانه جامع اطلاعات و موقوفات اماکن متبرکه سازمان اوقاف ثبت شده ۶۳۷ موقوفه است که از این مقدار۵۸۱ موقوفه توسط خود اداره اوقاف و بصورت متصرفی اداره می شود.

وی افزود: در سطح شهرستان اردستان تعداد ۲۵۷ موقوفه بصورت مسجد و انتفاعی داریم و یکهزار و ۳۸۹ رقبه هم در اردستان اعم از زراعی، مسکن، تجاری و قنوات وجود دارد که ۸۲۲ رقبه بصورت متصرفی و ۵۶۷ رقبه بصورت غیر متصرفی وجود دارد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان گفت: شهرستان اردستان تعداد ۶۴ امامزاده و بقاع متبرکه و پیر دارد و از ابتدای سال ۱۴۰۰ چهار اولویت را بصورت اولویت اصلی سرلوحه کار خود قرار داده ایم که یکی از آنها حفظ موقوفات، احقاق حقوق موقوفات، اجرای صحیح نیت واقفین خیر اندیش و احیای آبادانی در مسیر سرمایه گذاری از طریق دستورالعمل های قانونی که لحاظ شده است انجام می دهیم.

تعداد ۲۵ جلد سند موقوفی در اردستان صادر شد

وی ابراز داشت: با همکاری اداره ثبت و اسناد اردستان در خصوص تثبیت مالکیت رقبات موقوفات کارهای خوبی انجام شده که در همین مورد از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۲۵ جلد سند مالکیت برای رقبات موقوفات اخذ شده که شامل  تعداد ۴۷ رقبه می شود.

خامسی پور بیان کرد: شهرستان اردستان از ابتدای سال با عملکرد ۱۵۰ درصد برنامه ها رتبه نخست اخذ اسناد را در سطح استان اصفهان به خود اختصاص داده است و پتانسل خیلی خوبی در سطح شهرستان از جهت تعامل و همکاری ادارات دارد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان تاکید کرد: در حوزه تثبیت مالکیت موقوفات تا پایان سال بیش از ۵۰ مورد جلد سند اخذ خواهد شد و فعالیت خیلی موثری انجام خواهد شد و دفاع از حقوق موقوفات بصورت جد انجام خواهد شد و با پیگیری انجام شده تمام احکام به نفع موقوفات بوده و مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال طبق احکام صادره وصول شده است.

۲۲۵ سند اجاره موقوفی در اردستان تنظیم شد

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۲۲۵ سند اجاره تنظیم شده و تحقق ۸۰ درصدی برنامه را داشته ایم و بعضی از مستاجرین همراهی لازم را در این زمینه ندارند که با اخطار و دعوت نامه و بعضا اظهار نامه پیگیری هایی انجام شده و تصمیم جدی داریم تا پایان سال تمام اسناد اجاره را به روز رسانی کنیم.

خامسی پوربا بیان اینکه از تعداد ۲۲۵ سند اجاره تعداد ۴۳ سند اجاره مربوط به اشخاص حقوقی همچون ادارات، ارگانها و بقیه اشخاص حقوقی می باشد و تعداد ۱۸۲ سند اجاره با اشخاص حقیقی انجام شده است افزود: وصول مطالبات  از مستاجران با اخطار و دعوت انجام شده تا بدهی خود را بپردازند و مستاجران موقوفات طبق وظیفه ای که دارند نسبت به پرداخت حقوق موقوفات خود اقدام نکرده اند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان گفت: اخطار می کنم به کلیه مستاجران موقوفات شهرستان اردستان چه حقوقی و حقیقی که باید تا یکماه آینده نسبت به بدهی خود اقدام کنند که بالغ بر  یک میلیارد ریال مطالبات ما از اشخاص حقوقی است و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال  از اشخاص حقیقی است که شهرداری اردستان بدهی هشت ساله ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریالی دارد که بعد از یکماه بصورت حقوقی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام / کد خبر33310

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار