چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
رئیس اداره تعزیران شهرستان اردستان:

جریمه ۲۳ میلیارد تومانی مرغدار متخلف در اردستان

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اردستان گفت: یک مرغدار متخلف که به توزیع ۲۱ هزار و ۸۵۴ قطعه مرغ زنده اقدام کرده بود، به پرداخت ۲۳ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش صبح اردستان، سلام، امید سلامی عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان، گزارشی با موضوع بارگیری غیرمجاز توسط یک واحد مرغداری دریافت کرد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی اردستان افزود: در این گزارش یک واحد مرغداری به بارگیری ۲۱ هزار و ۸۵۴ قطعه مرغ زنده به‌صورت غیرمجاز و خارج از شبکه اقدام کرده بوده که پرونده آن برای سیر مراحل قانونی و قضایی به این مرجع ارسال شد.

وی گفت: پس از وصول اصل گزارش، با توجه به اهمیت موضوع و حساسیت شرایط و پیش بینی التهابات احتمالی و به تبع آن کمبود گوشت مرغ در سطح بازار و افزایش قیمت آن، متهم احضار شد و پس از اخذ مدارک و مستندات و با بررسی محتوای پرونده و استعلامات لازم در این خصوص، ارتکاب تخلف انتسابی محرز و مسلم تشخیص داده شد.

سلامی بیان کرد: متهم در این پرونده به پرداخت مبلغ ۲۳۸ میلیارد و ۶۴۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال تعلیقی و لازم الاجرا تحت عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد که با اعتراض محکوم علیه و رسیدگی مجدد پرونده در شعب تجدید نظر استان، رأی بدوی مورد تأیید قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مرغ در سبد روزانه غذایی مردم جایگاه ویژه‌ای دارد با هرگونه تخلف و اهمال‌کاری در این زمینه، قاطعانه و بدون هیچگونه مماشاتی برخورد خواهد شد.

حمید فرخی

انتهای پیام / کد خبر33929

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار