چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان:

یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در طرح های عمرانی اردوهای جهادی استان هزینه شده است

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: نزدیک به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در موضوع طرح های عمرانی از جمله ساخت مسجد، غسالخانه، خانه عالم، زمین های ورزشی روستایی، ساخت پل های روستایی و اصلاح انشعابات آب روستایی در اردوهای جهادی استان هزینه است.

به گزارش صبح اردستان، سرهنگ احسان اله رضاپور در گفت و گویی اظهار کرد: اردوهای جهادی در قالب اردوهای یک روزه، سه روزه، هفت روزه و ده روزه جهادی و همچنین ده روزه هجرت دانش آموزی در شش ماهه اول۹۶ انجام شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: اردوها در قالب ۳۰۰ گروه جهادی اعزام شده اند و در مجموع ۳۰ هزار نفر به اردوی جهادی در ۵۰۰ روستا اعزام شده اند.

سرهنگ رضا پور افزود: اردوها در زمینه های کشاورزی، عمرانی، بهداشتی، اقتصاد مقاومتی، اشتغال زایی، مهارت افزایی  و هر گونه نیازمندی در روستاها احساس می شد انجام شده است.

وی تاکید کرد: بسیج سازندگی به جز روستاها، حاشیه شهرها و کلان شهرها را به فرمایش مقام معظم رهبری پوشش داده و در موضوع آسیب های اجتماعی نیز وارد عمل شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان یادآوری کرد: نزدیک به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در موضوع طرح های عمرانی از جمله ساخت مسجد، غسالخانه، خانه عالم، زمین های ورزشی روستایی، ساخت پل های روستایی و اصلاح انشعابات آب روستایی هزینه است.

سرهنگ رضا پور خاطرنشان کرد: جهادگران اردوهای جهادی در سایر استان ها هم وارد عمل شده و در استان های چهارمحال و بختیاری، ایلام، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی اعزام شده اند و در مناطق محروم  طبق حجم ابلاغی  که در سال ۹۶ وجود داشته بیشتر هم فعالیت داشته ایم.

وی  همچنین گفت: از عمده فعالیت های بسیج سازندگی می توان از فعالیت دندانپزشکان دانشگاه آزاد خوراشگان با هفت یونیت و مستقر در منطقه هسه اصفهان توانستند نزدیک به یک هزار نفر را معاینه کنند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان اعلام کرد: امسال بسیج مستضعفین تدبیر کرده تا اردوهای جهادی پس از اجرای چندین ساله هدفمند شده و طرح اعتلای اردوهای جهادی  انجام شود.

سرهنگ رضاپور تصریح کرد: روش جدید و هدفمند اردوهای جهادی به شکلی خواهد بود که روستاهای دارای ۵۰۰ نفر جمعیت مد نظر قرار گرفته و اردوهای جهادی کلیه کارهای از صفر تا صد روستا را در قالب بهسازی و محرومیت زدایی در کمتر از سه سال انجام می دهند.

وی با اشاره به مشارکت مردم و خیران در موضوع اردوهای جهادی افزود: مشارکت ها خوب بوده و عرصه یابی و پشتیبانی اردوها انجام شده و افرادی که شرکت می کنند حق الزحمه ای دریافت مکرده و به طور معمول از جیب خود هزینه می کنند.

انتهای پیام / کد خبر25283

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.