یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
امام جمعه اردستان:

بهترین مکان برای یادگیری قرآن مسجد است

امام جمعه اردستان گفت: بهترین مکان برای یادگیری قرآن مسجد است و ترویج و تفسیر قرآن خوشبختانه در مسجدالنبی اردستان انجام می شود و به قرآن توجه ویژه ای شده است.

به گزارش صبح اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری شامگاه چهارشنبه در مسجدالنبی  اردستان اظهار کرد: پیامبر اکرم فرموده اند هر گاه فتنه ها مثل شب تاریک بر شما سایه می افکند بر شما باد که به قرآن پناه برده و قرآن همچون مشعلی است فرا راه زندگی شما که باید در شب و روز  و وقت و بی وقت و در سفر و حذر آن را خواند و با آن مانوس بود.

وی با ابراز تاسف افزود: وقت برای همه کارهای روز مره وجود دارد، اما وقت برای قرآن نمی گذاریم و این وظیفه پدر و مادران است که حداقل فرزندان را با خواندن قرآن اشنا کنند.

امام جمعه اردستان گفت: بر والدین است که فرزندان خود را برای یادگیری قرآن به آموزش فرستاده و آن را تعلیم دهند و با در اختیار گرفتن استاد فرزندان را با قرآن مانوس کنند.

حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه بهترین مکان برای یادگیری قرآن مسجد است، تصریح کرد: ترویج و تفسیر قرآن خوشبختانه در مسجدالنبی اردستان انجام می شود و به قرآن توجه ویژه ای می شود.

وی تاکید کرد: تا کنون در این مسجد پنج بار قرآن ختم شده و امشب شاهد شروع ششمین بار آن هستیم که همراه با تفسیر بوده و با نام گذاری  «در محضر قرآن و حضور شهداء» این کار شروع شده است.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: افرادی که در گذشته تلاش کردند که کلام خدا در این مسجد خوانده شود امشب از آنها تجلیل شد و با توجه به شروع شدن مباحث تفسیر،  خانواده ها در این زمینه توجه داشته باشند و فرزندان خود را شرکت دهند.

حجت الاسلام دهشیری همچنین یادآوری کرد: قرآن بیمه کننده است و باید از این گنجینه خداوندی که راحت در اختیار ما قرار می گیرد استفاده کافی را ببریم.

وی همچنین با اشاره به اینکه خواندن قرآن چند مرحله دارد افزود: یادگیری، قرائت، فهم و تدبر، عمل به قرآن و یاد دادن به دیگران از موارد خواندن قرآن بوده، لذا کاری کنیم که قرآن از ما شفاعت کند نه شکایت داشته باشد.

امام جمعه اردستان گفت: بدانیم که ما وظیفه داریم که قرآن را یاد داده و این وظیفه را باید عملیاتی کنیم و بدانیم قرآن کریم در قیامت از ما شکایت می کند و جامعه ما باید قرآنی باشد نه قارونی و فقط شعار نباشد.

حجت الاسلام دهشیری تاکید کرد: قبل از قرائت قرآن در این مسجد یاد شهیدان گرامی داشته می شود و با خواندن وصیت نامه شهدا جلسات پر برکت تر می شود چون شهیدان عاملان و حاملان به قرآن بودند.

وی با توجه به اینکه مسئولان هم در این بین همکاری خود را با مساجد داشته باشند افزود: برای امر قرآن آموزی توجه به معارف قرآن را داشته و با توصیه به زیر دستان خود هم شرکت کنند و مردم هم تشویق می شوند.

انتهای پیام / کد خبر27181

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.