چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
مدیرآموزش و پرورش اردستان:

بهره برداری ازخانه ریاضی اردستان با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیون ریال

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: هدف از افتتاح و بهره برداری خانه ریاضیات، شناسایی دانش آموزان مستعد علوم پایه و تقویت بنیه علمی دانش آموزان در رشته ریاضیات است.

به گزارش صبح اردستان، عیسی شفیعی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: هدف از  افتتاح خانه ریاضیات، شناسایی دانش آموزان مستعد علوم پایه و تقویت بنیه علمی دانش آموزان در رشته ریاضیات است.

وی افزود: خانه ریاضیات که در اردستان هم نیاز بوده با هدف شناسایی دانش آموزان مستعد علوم پایه  به صورت رسمی افتتاح شد.

مدیر اداره آموزش و پرورش اردستان گفت: در روزهای آینده برای اولین بار آزمون هوش ریاضیات در شهرستان اردستان برگزار می شود.

شفیعی با بیان اینکه ریاضیات تنها به آموزش‌های مدارس خلاصه نمی‌شود، تصریح کرد: این علم می‌تواند با صنعت هم ارتباط داشته باشد و خانه ریاضیات مکانی برای فعالیت علاقمندان به این رشته باشد.

وی تاکید کرد: اهمیت و توجه به ایجاد مراکز علمی برای دستیابی به توسعه‌ کشور لازم است و خانه ریاضیات اردستان قصد دارد برنامه های علمی از سطح پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی برای تمام دانش اموزان را انجام دهد.

مدیر اداره آموزش و پرورش اردستان تاکید کرد: شناسایی دانش آموزان نخبه برای فعالیت های ویژه، برگزاری کارگاه های آموزشی و ریاضیات و هم چنین تعامل با مراکز شهرهای اطراف از اهداف مهم این خانه ریاضی خواهد بود.

شفیعی خاطرنشان کرد: هم اکنون مکانی موقت در اداره آموزش و پرورش اردستان به خانه ریاضیات اختصاص داده شده که هزینه راه اندازی اولیه آن ۳۰میلیون ریال بوده است و حدود ۱۵ نفر از متخصصین رشته ریاضی اعلام آمادگی کرده اند که با خانه ریاضیات اردستان همکاری کنند.

انتهای پیام / کد خبر27382

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.