چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
فرماندار اردستان:

راه اصلی و راهبردی ستاد بازآفرینی در اختیار شهرداری ها است

فرماندار اردستان، گفت: راه اصلی و راهبردی ستاد بازآفرینی در اختیار شهرداری ها بوده و باید بیش از گذشته به موضوع بازآفرینی توجه کرده و بازآفرینی را در اولویت برنامه هایشان قرار دهند.

به گزارش صبح اردستان، علیرضا غیور عصر امروز در جلسه بازآفرینی در فرمانداری اردستان اظهار کرد: فرصتی که از موضوع بازآفرینی شهری در اختیار قرار گرفته باید برای بهسازی و بازسازی نقاط تاریخی و قدیمی استفاده کرد.

وی افزود: شهرهایی همچون شهرستان اردستان که قدمت و تاریخ را درون خود حفظ کرده اند باید بتوانیم بخشی از مشکلات را که از دیرباز میراث فعلی شده برطرف کنیم.

فرماندار اردستان گفت:  موضوع بازآفرینی شهری ابتدا در استان یک شهر را بصورت پایلوت در نظر گرفته و اردستان هم از اواخر سال۹۵ موضوع آن مطرح شده که امروز شاهد به بار نشستن موارد آن برای اجرا هستیم.

غیور با بیان اینکه راه اصلی و راهبردی این ستاد در اختیار شهرداری ها است، تصریح کرد: باید بیش از گذشته به موضوع بازآفرینی توجه کرده و بازآفرینی را در اولویت برنامه هایشان قرار داده تا نیازهای بافت تاریخی رفع شود.

وی تاکید کرد: رقم اعتباری که توسط ستاد پیش بینی شده خوب بوده و نشان می دهد این ظرفیت وجود دارد مواردی که جزء اهداف ستاد بازآفرینی است با همگرائی و با یک فکر واحد انجام شود.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: اقدام مشترکی طبق برنامه ها باید تعریف شده و دستگاههای مختلف سهم خود را طبق مصوبات ستاد بازآفرینی پیگیری کرده که نیاز به یک مشارکت دارد که با کمک به شهرداریها این اتفاق انجام شود.

غیور تصریح کرد: یکی از فرصتهایی که در ارتباط با توسعه همه جانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می تواند کمک کند همین ستاد بازآفرینی بوده که برای تقویت این ستاد باید تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: دستگاهها به نقش خود توجه داشته باشند که این امر می تواند منجر به ارتقاء سطح زندگی مردم و رونق بخشیدن شهرها شود.

فرماندار اردستان گفت: به لحاظ ضرورت موضوع ستاد بازآفرینی یک درصدی از اعتبارات تملک دارایی و سایر ردیف های بودجه شهرستان در سال آینده به این حوزه اختصاص داده خواهد شد و رقمی خواهد بود که بتواند مشکلات را برطرف کند.

انتهای پیام / کد خبر27582

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.