دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
کارشناس مذهبی گفت:

برخی در فضای مجازی کارشان ایجاد شبهه است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برخی در فضای مجازی کارشان ایجاد شبهه است، گفت: هر بدبختی به جهت جهل مردم است.

به گزارش صبح اردستان، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شامگاه پنجشنبه در برنامه بوی بهشت در مسجد جامع زواره اظهار داشت: ما در موضوع احترام و ادب روایات زیادی داریم و هرکسی عالمی را احترام کند خداوند را اکرام کرده و اسلام برای دانشمندان و علما احترام قائل شده و در واقع معلم جایگاه ویژه‌ای دارد چرا که همه از معلم مطلب و درس یاد می‌گیرند.

وی افزود: متاسفانه عده‌ای در فضای مجازی کارشان این است که ایجاد شبهه کنند و بعضی از خانواده‌ها هم به ماهواره مبتلا هستند و افرادی فقط القای شبهه در جامعه می‌کنند و بعضی‌ها هم متاسفانه شیعه هستند و دست به چنین کارهایی می‌زنند و امسال هم پرحجم کار می‌کنند و می‌گویند همه این حرف‌ها در خصوص تاریخ اسلام دروغ است در حالی که این‌ها از این منبرها و فاطمیه می‌ترسند.

کارشناس مذهبی گفت: هرسال در زمان فاطمیه مشکل داریم و علتش هم این است که نمی‌توان سکوت کرد که چه کسی را زده‌اند و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم خودشان به جز پنج روضه در عاشورا و پنج روضه در فاطمیه دارند و ایشان خود منادی وحدت است اما در این برنامه‌ها به کسی توهین نمی‌شود و توهین به مقدسات توسط هیچکس جایز نیست بلکه نمی‌توان حقایق و مسائل تاریخی را هم انکار کرد.

رفیعی بیان کرد: نباید به تحلیل و برنامه‌های هر سایت و شبکه توجه کرد زیرا اعتقادات شما را خراب می‌کند و روایات فراوانی در اهمیت مراجعه مردم به علما وجود دارد و حضور در محضر عالم ثواب‌های خوبی دارد و هر بدبختی سر مردم آمده به جهت جهل مردم بوده است و این موضوع جهل را در زمان شهادت امام حسین(ع) هم شاهد بوده‌ایم که با جهل مقدس می‌گفتند امام را بُکُشیم که به بهشت برویم.

وی تاکید کرد: در اسلام برای مطالعه علم تاکید شده است و باید از علما و دانشمندان در این زمینه استقاده کرد و بدنه مرجعیت از اول تاکنون سالم بوده است و الان هم مرجعیت بدنه و وزنه هستند و زندگی آن‌ها قابل دفاع است و احترام و تکریم اسلام یکی از موارد آن تکریم علما است که باید همه مورد توجه داشته باشند.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: رسمی بین ما وجود دارد که پیشکسوتان را احترام می‌کنیم و چه خوب است که ما میزان خدمات هر کسی را به اندازه خودش تکریم کنیم و با خط و خطوط فرد کاری نداشته باشیم زیرا که بالاخره هر کسی خدمتی داشته است و ما باید مهمان را هم تکریم کنیم زیرا مهمان راهنمای بهشت است.

انتهای پیام / کد خبر33389

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار