یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردستان خبر داد

وجود ۸۳ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی اردستان

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان گفت: تعداد کل کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان ۸۳ هزار نسخه در قالب ۷۱ هزار عنوان است.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان اردستان “نگین کویر”، حسن فرهادیان به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی برای آحاد مردم جامعه بسیار مهم تلقی می‌شود و تبیین این فرهنگ نیازمند مشارکت همگانی است، گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی مغتنم است تا فرهنگ ارزشی کتاب و کتابخوانی را در سطح جامعه ترویج و تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه ۶ باب کتابخانه در کل شهرستان است که از این تعداد دو کتابخانه در شهر اردستان، یک کتابخانه در شهر مهاباد، یک کتابخانه در شهر زواره و دو کتابخانه هم در روستاهای نهوج و کچورستاق قرار دارد، افزود: تمام کتابخانه‌های عمومی شهرستان مجهز به سیستم رایانه‌ای و متصل به سامانه مدیریت کتابخانه‌های کشور هستند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان تعداد ورودی مجله به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان را ماهانه ۱۴۰ و تعداد کل کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان ۸۳ هزار نسخه در قالب ۷۱ هزار عنوان کرد و گفت: ۳ هزار و ۸۵۰ جلد کتاب نیز در ماه در کتابخانه‌های شهرستان به اعضا امانت داده می‌شود.

وی با توجه به اینکه بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر عضو کتابخانه‌های شهرستان هستند، اظهار کرد: بیش از ۳ هزار کتاب نیز به کتابخانه اهدا شده است.

فرهادیان با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی باید از دوران کودکی در افراد نهادینه شود و تلاش شده تا با ایجاد بخش ویژه کودک، این علاقمندی و رغبت برای مطالعه در کودکان اردستانی ایجاد شود افزود: ۲۳ الی ۳۰ آبان‌ماه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از همه دوستداران علم و دانش عضویت رایگان صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام / کد خبر13392

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار