چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
دیدگاه/

دختران نماد و مظهر عفاف، تقوا، حیا و امیدواری در جامعه باشند

امید است دختـران ایران اسلامی با الگوگیری از آن کریمه اهل بیت، نماد و مظهر عفاف، تقوا، حیا و امیدواری در جامعه باشند و در آخرت از شفاعت این بانوی بزرگ اسلام برخوردار بوده، چرا که در نزد خداوند سبحان دارای مقامی از بهترین مقامها است.

به گزارش صبح اردستان/ حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بانویی بهشتی، غرق در عبادت و نیایش، پیراسته از زشتی ها و شبنم معطر آفرینش است.

حضرت معصومه مظهر فضایل و مقامات است و از با فضیلت‌ترین بانوان خاندان اهل بیت علیهم السلام می‌‎باشد که تربت پاک آن بانوی بزرگ اسلام، قبله گاه قلوب ارادتمندان به اهل بیت علیهم السلام و دارالشفای دلسوختگان عاشق ولایت و امامت است.

شاید یکی از دلایل «معصــومــه»  نامیدن این بانو، آن باشد که عصمت مادرش حضرت زهرا سلام الله علیها در او تجلی یافته است و این لقب بهترین الگو برای زنان و دختران در عزت، عفت، کرامت و تربیت است.

در ایران اسلامی به یُمـن میلاد فرخنده و باسعادت حضرت فاطمه معصومه  سلام الله علیها، این روز مقدس  به نام روز«دختــر»  نامگذاری شده تا بهانه ای باشد که به جایگاه معنوی این قشر از جامعه توجهی خاص گردد که همه ما بر این باوریم که جامعه خوب و سالم، دختران خوب تربیت می کند و دختران خوب نیز جامعه خوب و سربلند را تشکیل می دهند و در نگاه اسلام، دختر شایسته کسی است که جامع صفات کمال انسانی بوده و در زندگی خویش، بلند نظر،  ثابت قدم، خودساخته، عفیف، خوش اخلاق، سازگار و بر مدار حق و صراط مستقیم باشند.

ضمن گرامیداشت این روز امید است دختـران ایران اسلامی با الگوگیری از آن کریمه اهل بیت، نماد و مظهر عفاف،  تقوا،  حیا و امیدواری در جامعه باشند و در آخرت از شفاعت این بانوی بزرگ اسلام برخوردار بوده، چرا که در نزد خداوند سبحان دارای مقامی از بهترین مقامها است.

بانو فاطمه معصومه(س)  تربیت شده مکتب  پدری چون موسی بن جعفر و برادر بزرگواری چون امام رضا(ع) هستندکه به مراتب والای پاکی و معرفت رسیدند،  مرتبه ای از نورانیت که پس از سالیان منشأ برکات فراوان برای همه مردم و بخصوص زائران مزار پاک ایشان در شهر مقدس قم است.

امام رضا(ع) زیارت مزار ایشان در قم را همسنگ زیارت خودشان قرار دادند و فرمودند: «مَنْ زارَ الْمَعْصُومَهَ بِقمْ کَمَنْ زارَنی» هر کس حضرت معصومه(س) را در قم زیارت کند همانند کسی که مرا زیارت کرده باشد.از طرفی زیارتنامه آن بانوی بزرگ از سوی امام رضاعلیه السلام صادر گردیده و مملواز معارف ومضامین بلند وعرفانی است و درآن امام معصوم از حضرت معصومه طلب شفاعت میکند.

انتهای پیام / کد خبر23816

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار