دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
امام جمعه اردستان:

نقش امام سجاد(ع) در رساندن پیام عاشورا برجسته و بی نظیر است

امام جمعه اردستان گفت: نقش امام سجاد«ع» در رساندن پیام عاشورا، نقشی برجسته و بی نظیر بوده و او را به حق، پاسدار انقلاب عاشورا دانسته اند.

به گزارش صبح اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری در گفت و گویی اظهار کرد: دوازدهم محرم سالروز شهادت مظلومانه امام زین العابدین است که این مصیبت جانسوز  را به امام زمان(عج) و تمامی شیعیان جهان تسلیت می گوییم.

امام جمعه اردستان گفت: نقش امام سجاد«ع» در رساندن پیام عاشورا،  نقشی برجسته و بی نظیر بوده و او را به حق، پاسدار انقلاب عاشورا دانسته اند.

وی افزود: امام زین العابدین(ع) در شرایط بسیار دشوار پس از عاشورا، با بروز دادن احساسات و با روشنگری های ویژه توانست مظلومیت پدر بزرگوار و شهید و مظلومش، را در معرض دید همگان بگذارد و ظلم و جنایت بی شمار یزیدیان را بر ملا سازد.

حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه اگر این روشنگری ها نبود مردم از حادثه کربلا خبر نداشتند، تصریح کرد: مردم هم شاید نمی دانستند امام حسین«ع» بدنبال چه چیزی بود و یزیدیان چه جنایتی را مرتکب شدند.

امام جمعه اردستان تصریح کرد: امام سجاد(ع) وقتی آب یا غذا می دید گریه می کرد و بدینوسیله مظلومیت پدرش را یاد آور می شد که او را تشنه و گرسنه به شهادت رساندند.

وی تاکید کرد: کاری که امام سجاد«ع» انجام داد موجب شد که مردم آرام آرام به حقانیت امامان پی برده و مسیر درست زندگی را در پیش گرفته و اجازه ندادند تا عاشورا از یادها برود و فراموش شود.

حجت الاسلام دهشیری همچنین افزود: سخنرانی و خطبه خوانی زینب کبری و پیشوای چهارم شیعه در پاسداشت عاشورا و زنده نگهداشتن آن، بسیار نقش آفرین بوده است.

انتهای پیام / کد خبر25261

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار