یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
رئیس شبکه بهداشت و درمان اردستان:

خانه پزشکان متخصص در اردستان ایجاد خواهد شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: پانسیون یا خانه ای به عنوان پزشکان متخصص خارج از شهرستان برای حضور آنها فراهم خواهد شد.

به گزارش صبح اردستان، مهیار حاجی مالیان در گفت و گویی با صبح اردستان اظهار کرد: جلسه ای با مساعدت نماینده مردم اردستان و حضور پزشکان متخصص اردستانی به منظور خدمات بهتر برای شهرستان در تهران انجام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: دستور کار جلسه تشکیل کارگروه بهداشت و درمان تخصصی و درمان خیران سلامت بوده است.

حاجی مالیان تاکید کرد: در اولین قدم گروهی به منظور معرفی و یکپارچه کردن پزشکان شهرستان که حدود ۱۲۰۰تا ۱۵۰۰ نفرهستند تشکیل شده  و پانسیون یا خانه ای به عنوان نیروهای خارج از شهرستان برای حضور آنها فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل هیات امنای بیمارستان، مشخص کردن رئیس برای کار گروه تخصصی و معرفی به متخصصان برای دریافت تقویم حضور و آماده کردن زیرساخت ها و امکاناتی که برای حضور متخصصان لازم است را از برنامه های دیگر اعلام کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان همچنین از افتتاح حسابی برای جمع آوری کمک و خرید تجهیزات مورد نیاز متخصصان یاد کرد که با تصمیم هیات مدیره از صندوق برداشت خواهد شد.

حاجی مالیان شناخت و بررسی مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان و طرح در کار گروه تخصصی را از دیگر تصمیمات این جلسه اعلام کرد و گفت: مشکلات پس از بررسی به عنوان یک پیشنهاد به نماینده مردم در مجلس داده می شود تا در کمیسیون سلامت و بهداشت مجلس مطرح و کمک های مورد نیاز دریافت شود.

وی همچنین یادآوری کرد: برای حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جلسات هم از طریق نماینده استفاده خواهیم کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان به تدوین سیستم اطلاع رسانی حضور متخصصان در شهرستان و آگاهی دادن به مردم از طریق جراید محلی و سیستم اداری اشاره کرد و افزود: متخصصانی که در قبل حضور پیدا می کردند به لحاظ  عدم اطلاع رسانی استقبال چندانی صورت نمی گرفت.

حاجی مالیان با بیان اینکه جمع متخصصان خارج از شهرستان دلسوز زادگاه خود هستند و انرژی مضاعفی جهت کمک به شهرستان وجود دارد و ما باید زیرساخت آن را فراهم کنیم تصریح کرد: زیرساختهای کنونی خیلی فراهم نیست و ما باید در مدت یک ماهه حداقل زیرساخت ها را فراهم کنیم که با همتی که تیم تشکیل شده دارند این امکانات فراهم خواهد شد.

وی در ادامه خواستار مشارکت و ارائه نیاز و نظر توسط مردم درموضوع حضور نیروهای متخصص شد و اظهار کرد: نیازهای شهرستان را مردم در نظر گرفته و مسائلی که اولویت دارد را به شبکه اعلام کنند تا به عنوان رابط به کار گروه تخصصی اعلام کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان کلیه خدمات خیران سلامت در اردستان را رایگان اعلام کرد و افزود: بجز خدماتی که تجهیزات مصرفی دارد سهم متخصص نیز رایگان بوده و تنها سهم بیمارستان گرفته می شود.

 

انتهای پیام / کد خبر26560

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار