یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان:

توسعه صنایع دستی یکی از رویکردهای جدی اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان گفت: بحث توسعه صنایع دستی امروز یکی از رویکردهای جدی اقتصاد مقاومتی است و با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری امسال تمهیدات خوبی به منظور توسعه و بحث صنایع دستی و گردشگری در حوزه های شهری و روستایی پیش بینی شده است.

به گزارش صبح اردستان، فریدون اللهیاری در گفت و گو با صبح اردستان اظهار کرد: استان اصفهان با توجه به محوریت توسعه بر مبنای گردشگری و حوزه فرهنگ، علم و دانش شهرستانهای مختلف و با توجه به بحث فرهنگی و میراث فرهنگی گامهای بسیار بزرگی در حال برداشتن است.

وی افزود: هفته های فرهنگی فرصتی برای معرفی ظرفیت ها و استعدادهای مهمی است که در حوزه تاریخی و میراثی، اقتصادی شهرستانها وجود داشته و می تواند جاذبه های شهرستانها را در توسعه گردشگری به نمایش بگذارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اصفهان گفت: نمایشگاه مهم و ارزشمندی از عکسهای مساجد جامع کشور بویژه مسجد جامع اردستان و ۱۱مسجد استان در اردستان برگزار شده  که این نمایشگاه هم به لحاظ معرفی هنر و معماری ایران اسلامی و بویژه فلات مرکزی در استان اصفهان و شهرستان اردستان از نمایشگاههای کم نظیر است.

اللهیاری با بیان اینکه بحث توسعه صنایع دستی امروز یکی از رویکردهای جدی اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری امسال تمهیدات خوبی به منظور توسعه و بحث صنایع دستی و گردشگری در حوزه های شهری و روستایی پیش بینی  شده است.

وی از جمله اتفاقهای مهمی که به زودی ضوابط اجرایی و عملیاتی آن ابلاغ خواهد شد را تأمین منابع گسترده استانی برای حوزه صنایع دستی و گردشگری در شهرها و روستاهای زیر۱۰ هزار نفر اعلام کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اصفهان یکی از طرح های مهمی که در اردستان در دست تعمیر است را کاخ چهلستون سرهنگ آباد اعلام کرد که مورد غفلت واقع شده و به همت خود شهرستان و همکاری استان در حال اجرا است.

اللهیاری تصریح کرد: کاخ چهلستون سرهنگ آباد حدود ۷۵ درصد بنای آن تخریب شده بود و قسمت سقف آن با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در حال تکمیل شدن است.

وی همچنین در خصوص بحث قطار گردشگری اعلام کرد: مقرر شد تا با تشکیل یک کمیته و برنامه ریزی از ظرفیتهای خط آهن در  استان اصفهان برای تعریف تورها در مواقع خاص استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اصفهان در خصوص خطوط ریلی اعلام کرد: یکی از زیر ساختهایی که در حال حاضر مهیا بوده ایستگاه راه آهن زواره است که با مذاکرات صورت گرفته و در زمانهای مشخص در صورت نیاز، آزانسها به صورت انبوده از این خطوط ریلی استفاده می کنند.

انتهای پیام / کد خبر26660

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار