شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
رئیس هلال احمر اردستان:

ایجاد دو مرکز اسکان اضطراری با گنجایش ۲۰۰ نفردر اردستان

رئیس هلال احمر اردستان گفت: دو مرکز اسکان اضطراری با گنجایش ۲۰۰ نفر به منظور طرح امداد زمستانه در اردستان پیش بینی شده است.

به گزارش صبح اردستان، منصور خانی در گفتگو با صبح اردستان اظهار کرد: طرح امداد زمستانه از ۲۰آذرماه در اردستان شروع و تا ۲۵ اسفندماه ادامه دارد.

وی افزود:  اجرای طرح زمستانه هلال احمر اردستان به منظور تقویت عوامل امدادای و آماده کردن مراکز اسکان اضطراری انجام شده است.

رئیس هلال احمر اردستان گفت:  دو مرکز اسکان اضطراری با گنجایش ۲۰۰ نفر به منظور طرح امداد زمستانه در اردستان پیش بینی شده است.

خانی با بیان اینکه  دو مرکز اسکان اضطراری با ظرفیت ۲۰۰نفر در شهر اردستان و محور روستای ظفرقند تجهیز و اماده سازی شده است تصریح کرد: همچنین چهارنفر نیروی نجات گر و یک پرسنل بصورت ۲۴ ساعته با یک دستگاه آمبولانس مجهز و یک دستگاه خودروی ست مجهز آماده خدمت رسانی به هموطنان است.

وی تاکید کرد: هلال احمر اردستان دارای ۴۱۱نفر داوطلب فعال و ۲۰۶نفر نیروی جوانان فعال است و همچنین دو تیم امدادی هر کدام به تعداد ۳۳ نفر امدادگر در مواقع اضطراری آماده خدمات هستند.

رئیس هلال احمر اردستان همچنین خاطرنشان کرد: یک تیم هشت نفره از جمعیت هلال احمر اردستان به منطقه زلزله زده سلسله باباجانی اعزام شده که ماموریت این تیم به پایان رسیده و تیم دیگری جایگزین آنها خواهد شد.

خانی یکی از وظیایف اصلی جمعیت هلال احمر را امداد رسانی به آسیب دیدگان دانست و افزود: سازمان جوانان هلال احمر یکی از سازمان هایی است که نقش مهم و اثر گذاری را در زمان بروز حوادث طبیعی و عملیات امداد و نجات بر عهده دارد.

جمعیت هلال احمر اردستان با هزار و ۷۰۴ نفر عضو و داوطلب دارای ۱۳ کانون دانش آموزی، چهار دانشجویی، دو کانون طلاب و دو کانون روستایی است.

انتهای پیام / کد خبر26947

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار