یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
شهردار اردستان:

اردستان دارای ۲۵۰هکتار بافت تاریخی و فرسوده ثبت شده است

شهردار اردستان گفت: طرح و مبحث گردشکری اردستان آماده شده و نیاز به گسترش دارد و اردستان دارای ۲۵۰هکتار بافت تاریخی و فرسوده ثبت شده است.

به گزارش صبح اردستان، محسن حیدری عصر امروز در جلسه هم اندیشی بررسی و شناخت هویت تاریخی و فرهنگی در سالن اجتماعات اداره ارشاد اردستان اظهار کرد: اردستان شهری تاریخی است با اصالت مذهبی که نتوانسته ایم آن را درست حفظ کنیم.

وی افزود: با توجه به طرحهای باز آفرینی تصمیم گرفته شده تا بتوانیم از آثار تاریخی حفاظت کرده و بتوانیم آن را مواظبت کنیم.

شهردار اردستان گفت: برای نگهداری این آثار نیازمند موتور متحرکه بوده و آن مشارکت مردم و دیگر کمکهای مردمی برای حفظ تاریخ و هویت خودمان است.

حیدری با بیان اینکه طرح و مبحث گردشکری اردستان آماده شده و نیاز به گسترش دارد، تصریح کرد: اردستان دارای ۲۵۰هکتار بافت تاریخی و فرسوده ثبت شده دارد.

وی تاکید کرد: اردستان در سطح استان بعد از شهر نایین باید پیشرو بوده و با استفاده از مشاوران باز آفرینی خود را به اثبات برساند.

شهردار اردستان خاطرنشان کرد: برای شروع کار شش کارگروه تشکیل شده و قرار است راههای توسعه گردشگری اردستان را بررسی کنند.

حیدری تصریح کرد: مجموعه گردشگری امامزاده اسماعیل، مسجد جامع، مقبره پیرمرتضی و اراضی داخل آن که۲۳هکتار است به عنوان بزرگترین مرکز گردشگری اردستان تهیه شده است.

وی همچنین با اشاره به قنات دو طبقه اردستان که ثبت جهانی شده افزود: مسیر اولیه قنات باید بازگشایی شده و در ادامه رختشورخانه و آسیاب آبی برای بازدید گردشگران مهیا شود.

انتهای پیام / کد خبر27254

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.