چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان:

طرح محیط یار با ۷۸۰دانش آموز در اردستان برگزار شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان گفت: هدف از اجرای طرح محیط ‌یار در مدارس، آموزش و ترویج اخلاق زیست محیطی در نظام آموزشی است و حدود ۷۸۰ نفر دانش‌آموز در مدارس شهرستان اردستان آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند.

به گزارش صبح اردستان، حسین شواخی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: برنامه های آموزشی محیط یار با حضور کارشناسان و محیط بانان در مدارس اردستان برگزار شد.

وی افزود: طرح آموزشی محیط یارکه به صورت چهره به چهره انجام می شود دانش آموزان با شرح وظایف سازمان محیط زیست و ادارات زیر مجموعه، وظیفه محیط بان، شرایط زیست محیطی منطقه و لزوم وجود حیات وحش و مدیریت پسماند اشنا می شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان گفت: اجرای طرح محیط ‌یار تا کنون در ۱۳ مدرسه اردستان برگزار شده است.

شواخی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح محیط ‌یار در مدارس، آموزش و ترویج اخلاق زیست محیطی در نظام آموزشی است، تصریح کرد: حدود ۷۸۰ نفر دانش‌آموز در مدارس شهرستان اردستان آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند.

وی تاکید کرد: زمانی که کودکان در مدرسه با اهمیت حفظ محیط‌ زیست آشنا می‌شوند می توانند با انتقال آموزش به خانواده و والدین دیگر اجازه تخریب به خود نخواهند داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر بهره‌ برداری بی‌رویه از جنگل‌ها، محیط‌ زیست و شکار حیوانات در شهرستان اردستان موجب برهم خوردن اکوسیستم شده  و نسل برخی از حیوانات در معرض خطر قرار دارد.

انتهای پیام / کد خبر27284

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار