شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
رئیس اداره بهزیستی اردستان:

اشتغال و مناسب سازی از دغدغه های اساسی معلولان اردستانی است

رییس اداره بهزیستی اردستان گفت:اشتغال و مناسب سازی یکی دیگر از مشکلات مهم و اساسی معلولان اردستانی بوده که شهرداری در این خصوص نگاه حمایتی خوبی را داشته است.

به گزارش صبح اردستان، محمد علی مطلب زاده در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: تمام مراکز دولتی و خصوصی  موظف هستند مناسب سازی برای معلولان را انجام دهند که برخی مکان‌ها به جای انجام کار، قانون را دور زده و مناسب سازی خوبی انجام نمی‌دهند.

وی افزود: وظیفه بهزیستی نظارت بر اجرای این قانون بوده و در جلساتی که امسال به منظور مناسب‌سازی اماکن عبور و مرور برگزار شد، مقرر شد در ساخت سازه‌های جدید عمومی، شرایط لازم برای استفاده معلولان در نظر گرفته شود.

رییس اداره بهزیستی اردستان گفت: اشتغال یکی دیگر از مشکلات مهم و اساسی معلولان اردستانی بوده که شهرداری در این خصوص نگاه حمایتی خوبی را داشته است.

مطلب زاده با بیان اینکه نگاه جامعه نسبت به معلولان باید تغییر کند، تصریح کرد: اشتغال و مناسب سازی اماکن همچنان مهم‌ترین دغدغه کنونی معلولان اردستان است.

وی تاکید کرد: خدماتی همچون پرداخت شهریه کامل دانشجویان معلول، اولویت اشتغال برای معلولان تحصیلکرده، اعطای تسهیلات بانکی و معرفی به دوایر دولتی مبنی بر اجرای قانون سه درصد حمایت از معلولان به منظور استخدام و معرفی به بنگاه‌های اقتصادی خصوصی از مواردی بوده که این اداره تا کنون انجام داده است.

رییس اداره بهزیستی اردستان خاطرنشان کرد: توانمندی و ظرفیت قابل توجه معلولان اردستان برای ایفای نقش در جامعه بالا بوده و هم اکنون در شهرستان اردستان ۴۳ معلول تحصیلکرده در سطوح مختلف کاردانی، کارشناسی و ارشد وجود دارد که بیش از ۵۵ درصد آنان بیکار هستند.

وی تصریح کرد: تا کنون بیش از یک میلیارد و ۲۴۰میلیون تومان به مددجویان به صورت قرض الحسنه پرداخت شده است.

انتهای پیام / کد خبر27295

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.