یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان اردستان:

هیئت های مذهبی کانون فرهنگ اسلامی است

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان اردستان، گفت: هیئت های مذهبی کانون فرهنگ اسلامی است و فرهنگ نماز که ستون دین است می تواند در آنجا رونق داشته باشد و متولیان فرهنگ دینی باید پیشگام و جلودار آن باشند.

به گزارش صبح اردستان، محمد علی گلی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: متحد شدن که ریشه در آموزه های دینی دارد باید در هیئت های مذهبی موج بزند تا شاهد پیشرفت عزاداریها باشیم.

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان اردستان گفت: با راهنمایی روحانیت و همکاری دفتر تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد، ائمه جمعه باید بتوانیم قدم مثبتی در موضوع هیئت های مذهبی برداریم.

وی افزود: شهرستان اردستان ریشه مذهب آن دیرینه است و وجود مساجد جامع که در شهرستان وجود دارد گویای همین موضوع خواهد بود.

گلی با بیان اینکه شهرستان اردستان همه از افراد هیئتی و مذهبی هستند، تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل هایی که وجود دارد هدف شورای هماهنگی هیئات مذهبی هماهنگی و همسو شدن است تا  از تحریفها در بحث مداحی و سخنرانیها جلوگیری کند.

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان اردستان تاکید کرد: لزوم تشکیل کانونی که هیئت ها در آن هماهنگ شده و مجوزهای لازم را در آنجا صادرکرده و هیئت مدیره آن را دریافت کنند نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۷۰ هیئت مذهبی در شهرستان اردستان  وجود دارد که در صورت سازماندهی کردن آن می توان کارهای بزرگی را انجام داد و برای ارتقاء هیئتها باید از افراد توانمند استفاده کنیم.

گلی تصریح کرد: موضوع زیارت قم، مشهد و ایجاد موکب در کربلا از آرزوهای هیئت های مذهبی است که با کمی هماهنگی و وحدت می توان برای رشد کارهای مذهبی و گسترش آن پیشگام شد.

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان اردستان گفت: هیئت های مذهبی کانون فرهنگ اسلامی است و فرهنگ نماز که ستون دین است می تواند در آنجا رونق داشته باشد و متولیان فرهنگ دینی باید پیشگام و جلودار آن باشند.

وی همچنین افزود: وچود روحانی در هیئت ها می تواند چراغ راهی باشد تا هیئتها در مسیر درست به گسترش مبانی دینی بپردازند.

انتهای پیام / کد خبر27300

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.