یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
مدیرآموزش و پرورش اردستان:

جشن دختران آسمانی در اردستان برگزار می شود

مدیراداره آموزش و پرورش اردستان گفت: جشن تکلیف دختران آسمانی در بهمن ماه سال جاری در اردستان برگزار خواهد شد.

به گزارش صبح اردستان، عیسی شفیعی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: جشن تکلیف در بهمن ماه سال جاری و با حضور بیش از ۱۶۰ نفر دانش‌آموزان دختر کلاس سوم ابتدایی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در جلسه ستاد برگزاری جشن دختران آسمانی طرح‌های مختلف بررسی و به مدیران مدارس مهلت داده شد که با جلسه‌ای که با اولیا دانش آموزان برگزار می‌کنند نسبت به مکان و نحوه برگزاری با خانواده‌ها به توافق برسند.

مدیراداره آموزش و پرورش اردستان گفت: دانش‌آموزان باید بدانند این ما هستیم که همیشه محتاج خداوند بوده و در مقابل نعمت‌های فراوانی که به ما عطا کرده است باید سر تعظیم فرود آوریم.

شفیعی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید از دوران کودکی با آداب بندگی آشنا شوند، تصریح کرد: دانش آموزان با ورود به سن قانونی و شرعی باید بتوانند به منظور اطاعت از خداوند متعال و عمل به دستورات دین اسلام گام بردارند.

وی تاکید کرد: برگزاری مراسم جشن تکلیف به منظور الگوپذیری فرزندان از زندگی ائمه است و باید در شکل‌گیری شخصیت فرزندان مؤثر بوده و دانش‌آموزان باید نماز اول وقت و حفظ حجاب را سرلوحه کار خود قرار دهند و هرگز چیزی را مقدم بر نماز ندانند.

شفیعی خاطرنشان کرد: جشن تکلیف توصیه اکثر علما و بزرگان دین مبین اسلام بوده و یکی از خاطره ‌انگیزترین دوران یک فرد جشن تکلیف است.

مدیر اداره آموزش و پرورش اردستان با توجه به اعتراض برخی از خانواده ها در خصوص هزینه جشن تکلیف افزود: موضوع دریافت هزینه برای برگزاری این جشن بر اساس ابلاغیه ها بوده و قرار نیست مدیران مدارس بخواهند با برگزاری چنین جشن‌هایی سبب شوند خانواده‌ها نسبت به این موضوع گلایه‌مند شوند.

وی همچنین تصریح کرد: مدیران مدارس موظف هستند خانواده‌ها را نسبت به هزینه برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان توجیه کرده و با مدارسی که به بهانه جشن تکلیف بخواهند هزینه‌هایی اضافی را به اولیا تحمیل کنند، برخورد می‌شود.

انتهای پیام / کد خبر27341

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.