دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان:

لزوم توجه به ایجاد خانه های بوم گردی در اردستان

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان، گفت: با توسعه خانه‌های بوم‌گردی زمینه مناسب جذب گردشگر در شهرستان ایجاد شده که این امر نقش موثری در افزایش درآمد روستاهای هدف گردشگری و مهاجرت معکوس دارد.

به گزارش صبح اردستان،محمد رضا صدوقی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان آمادگی لازم را دارد تا در تمام روستاهای سطح شهرستان خانه‌های بوم‌گردی  را راه‌اندازی کند.

وی افزود: با توسعه خانه‌های بوم‌گردی زمینه مناسب جذب گردشگر در شهرستان ایجاد شده که این امر نقش موثری در افزایش درآمد روستاهای هدف گردشگری و مهاجرت معکوس دارد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان گفت: در حال حاضر شش مورد متقاضی در خصوص ایجاد و راه‌اندازی خانه بوم‌گردی در روستاهای شهرستان وجود دارد که تقاضاها در کمیته فنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

صدوقی با بیان اینکه حمایت از افراد متقاضی راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی روستایی در روستاهای شهرستان انجام می شود، تصریح کرد: هم اکنون در شهرستان اردستان سه اقامتگاه بوم گردی فعال در روستاهای بغم و دو روستا در بخش زواره فعالیت دارند.

وی تاکید کرد: روستاهای موغار، سرابه، نیسیان، سرهنگ آباد و امیرآباد جزء روستاهای هدف گردشگری شهرستان در حوزه کویر و طبیعت است که با توسعه خانه‌های بوم‌گردی زمینه مناسب جذب گردشگر در شهرستان ایجاد خواهد شد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان خاطرنشان کرد: با تسهیلات ارزان‌قیمت خانه‌های بوم‌گردی فرسوده که نیاز به مرمت داشته باشند، با نظارت میراث فرهنگی و با توجه به طرح مرمتی برای اصلاح و رفع خطر مرمت خواهند شد.

انتهای پیام / کد خبر27393

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار