جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان :

اردستان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی می شود

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان، گفت: اسکان مسافران نوروزی در اردستان پیش بینی شده و مراکزی که دارای پروانه بهره برداری هستند می توانند پذیرای ۳۰۰ مسافر در شبانه روز باشند.

به گزارش صبح اردستان، محمد رضا صدوقی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: اسکان یکی از مهمترین بخشهای حوزه صنعت گردشگری است و اگر گردشگر اقامت خوبی نداشته باشد بقیه مسائل گردشگری نتایج خوبی را ندارد.

وی افزود: کمیته اسکان و رفاه در شهرستانها که زیر نظر میراث فرهنگی اداره می شود زیر مجموعه ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور بوده که در اردستان این کمیته تشکیل و تمام مراکز اسکان عضو آن هستند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان گفت: ارگانها و اداره هایی همچون آموزش و پرورش، هتلها، بوم گردی ها  و شهرداران شهرها، اداره اوقاف و امور خیریه در زمینه اسکان نقش داشته و عضو ستاد اسکان هستند.

صدوقی با بیان اینکه در ایام سفر نوروزی برای اسکان مسافران باید برنامه ریزی شود، تصریح کرد: اسکان مسافران در اردستان پیش بینی شده و مراکزی که دارای پروانه بهره برداری هستند پذیرای ۳۰۰ مسافر را در شبانه روز دارند.

وی تاکید کرد: طبق مصوبه ستاد اسکان شهرستان اداره های آموزش و پرورش اردستان و زواره، دانشگاهها و اوقاف مکلف شده اند تا از ظرفیت مدارس، مساجد، خوابگاههای دانشجویی برای اسکان اضطراری استفاده کنند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان خاطرنشان کرد: اردستان در نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری تهران تبلیغات خود را انجام داده و توانسته در حوزه گردشگری بازاریابی خوبی را داشته باشد که امسال شاهد حضور گردشگر بیشتری خواهیم بود.

صدوقی تصریح کرد: نمایشگاه توانمندیهای روستایی که از ۱۵ تا ۲۰ اسفندما در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود اردستان نیز شرکت می کند.

وی اعلام کرد: مجموع اقامت کنندگان در نوروز سال قبل ۲۱ هزار و ۵۲۵ نفر بوده که در مجموع ۴۷ هزار و ۱۹۳ بازدید از جاذبه های گردشگری اردستان به عمل آمده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان همچنین پیش بینی کرد نوروز ۹۷ رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی حضور گردشگری در اردستان را شاهد باشیم.

انتهای پیام / کد خبر28221

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار