چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان :

طرح بازآفرینی دو بنای مسجدجامع و قنات دوطبقه اردستان آغاز شده است

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان، گفت: طرح بازآفرینی دو بنای مسجدجامع و قنات دوطبقه اردستان با همکاری شهرداری اردستان آغاز شده است.

به گزارش صبح اردستان، محمدرضا صدوقی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: مکانهای تاریخی شهر اردستان که روباز هستند توسط برخی افراد و ریختن زباله مورد بی مهری قرار می گیرد.

وی افزود: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان  دو نیروی خدماتی دارد که مرتب مکانهای پر بازدید را نظافت می کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان گفت: بناهای تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار هستند که به همین منظور و برای بالا بردن فرهنگ و درک مردم نسبت به این بناها با هیات امنای مساجد و بزرگان محلات جلساتی برگزار شده است.

صدوقی با بیان اینکه طرح بازآفرینی دو بنای مسجدجامع و قنات دوطبقه اردستان با همکاری شهرداری اردستان آغاز شده است، تصریح کرد: مرحله اول این طرح، کف سازی کوچه ها و معابر مسجد جامع اردستان بوده که تا قبل از اتمام سال به پایان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: طرح بازآفرینی قنات دوطبقه اردستان که شامل کف سازی، بدنه سازی، مرمت و احیای آسیاب قنات است پس از پایان تعطیلات نوروز آغاز خواهد شد.

. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان خاطرنشان کرد: پس از ثبت جهانی قنات دوطبقه مون اردستان در سال ۹۵ از محل اعتبارات پایگاه های جهانی قنوات مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بمنظور مرمت قنات هزینه شده است.

صدوقی همچنین افزود: بمنظور مرمت رختشوی خانه و لایروبی قنات دو طبقه اردستان از محل اعتبارات پایگاه های جهانی قنوات مبلغ  یک میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

انتهای پیام / کد خبر28535

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

شهادت امیر مومنان تسلیت باد
شهادت امیر مومنان تسلیت باد
 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.