چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
رئیس شبکه دامپزشکی اردستان خبر داد؛

رها سازی ۱۰هزار قطعه تلفات مرغ گوشتی در اردستان

رئیس شبکه دامپزشکی اردستان، گفت: شبکه دامپزشکی با تشکیل یک گروه تخصصی پیگیری، نسبت به کاوش‌های لازم برای ردیابی منشا تلفات، شناسایی متخلفان و همچنین دفن بهداشتی تلفات اقدام کرد.

به گزارش صبح اردستان، میثم استکی در گفتگو با صاحب نیوز، اظهار کرد: به منظور حفظ و حراست از سرمایه‌های کشور و همچنین ارتقا سلامت عمومی جامعه، شبکه‌های دامپزشکی به صورت شبانه روزی نسبت به پایش و مراقبت بیماری‌های دام و طیور اقدام می‌کنند.

وی افزود: با توجه به گزارش‌های واصله در سال ۹۶ و فروردین ماه سال جاری به این شبکه مبنی بر تخلیه و رهاسازی انبوهی از تلفات مرغ گوشتی در نواحی مختلف شهرستان در اسرع وقت کارشناسان این شبکه به محل‌های مورد نظر عزیمت و نسبت به بررسی موضوع اقدام کردند.

رئیس شبکه دامپزشکی اردستان گفت: به همین منظور تعداد پنج مورد رهاسازی صورت گرفته که حجم تقریبی تلفات حدود ۱۰ هزار قطعه برآورد شده است.

استکی با تاکید بر لزوم توجه به حساسیت موضوع و خطر جدی رخ داده برای بهداشت جامعه، تصریح کرد: شبکه دامپزشکی با تشکیل یک گروه تخصصی پیگیری، نسبت به کاوش‌های لازم برای ردیابی منشا تلفات، شناسایی متخلفان و همچنین دفن بهداشتی تلفات اقدام کرد.

وی تاکید کرد: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با توجه به کمبود نیروی انسانی و ادوات لازم در راستای دفن بهداشتی تلفات، این شبکه را برای افزایش کمی و کیفی سطح بهداشت و سلامت جامعه یاری کنند.

شهرستان اردستان دارای۱۵۰ واحد مرغ گوشتی و ۱۰ واحد مرغداری تخمگذار است.

انتهای پیام / کد خبر29614

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار