جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
رئیس شبکه دامپزشکی اردستان خبر داد؛

رها سازی ۱۰هزار قطعه تلفات مرغ گوشتی در اردستان

رئیس شبکه دامپزشکی اردستان، گفت: شبکه دامپزشکی با تشکیل یک گروه تخصصی پیگیری، نسبت به کاوش‌های لازم برای ردیابی منشا تلفات، شناسایی متخلفان و همچنین دفن بهداشتی تلفات اقدام کرد.

به گزارش صبح اردستان، میثم استکی در گفتگو با صاحب نیوز، اظهار کرد: به منظور حفظ و حراست از سرمایه‌های کشور و همچنین ارتقا سلامت عمومی جامعه، شبکه‌های دامپزشکی به صورت شبانه روزی نسبت به پایش و مراقبت بیماری‌های دام و طیور اقدام می‌کنند.

وی افزود: با توجه به گزارش‌های واصله در سال ۹۶ و فروردین ماه سال جاری به این شبکه مبنی بر تخلیه و رهاسازی انبوهی از تلفات مرغ گوشتی در نواحی مختلف شهرستان در اسرع وقت کارشناسان این شبکه به محل‌های مورد نظر عزیمت و نسبت به بررسی موضوع اقدام کردند.

رئیس شبکه دامپزشکی اردستان گفت: به همین منظور تعداد پنج مورد رهاسازی صورت گرفته که حجم تقریبی تلفات حدود ۱۰ هزار قطعه برآورد شده است.

استکی با تاکید بر لزوم توجه به حساسیت موضوع و خطر جدی رخ داده برای بهداشت جامعه، تصریح کرد: شبکه دامپزشکی با تشکیل یک گروه تخصصی پیگیری، نسبت به کاوش‌های لازم برای ردیابی منشا تلفات، شناسایی متخلفان و همچنین دفن بهداشتی تلفات اقدام کرد.

وی تاکید کرد: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با توجه به کمبود نیروی انسانی و ادوات لازم در راستای دفن بهداشتی تلفات، این شبکه را برای افزایش کمی و کیفی سطح بهداشت و سلامت جامعه یاری کنند.

شهرستان اردستان دارای۱۵۰ واحد مرغ گوشتی و ۱۰ واحد مرغداری تخمگذار است.

انتهای پیام / کد خبر29614

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار

 حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارک باد.