شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان:

فرهنگ عزاداری ایام محرم با تعقل و شعور همراه باشد/ مبلغان؛ مشکلات مردم را از تریبون‌های عمومی فریاد بزنند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان، گفت: مبلغان بعد از گفتن مسائل اخلاقی و اعتقادی به مسائل روز اشاره داشته و مشکلات مردم را علیه مفاسد اقتصادی و اجتماعی از طریق تریبون های عمومی فریاد بزنند.

به گزارش صبح اردستان، به نقل از صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید جواد حیدری در گفتگو با صبح اردستان اظهار کرد: حضرت امام حسین(ع) پنجاه و هشت  سال حیات مادی داشته و هر چند امروز هم  در جمع ما بوده و حیات معنوی آن در بین ما زندگان و در بین جامعه بشری حضور و شهود دارد.

وی افزود: امروز یاری رساندن و نصرت امام حسین(ع) به منزله یاری رساندن عبرتهای عاشورایی و آموختن درس ایثار و از خودگذشتگی و عزت است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان گفت: امام حسین(ع) مسبب بیشترین انقلاب های بشری بوده، زیرا شعارشان «هیهات من الذله» بوده است.

حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه با نگاهی به انقلاب های پدید آمده متوجه می شویم بسیاری از آنها که ریشه آزادی و آزادیخواهی دارند به واسطه  تأسی از شعار امام حسین(ع) بوده، تصریح کرد: در آستانه محرم سال یکهزار و ۴۴۰ واقع شده ایم که باید سیره رفتاری زندگانی برای سبک زندگیمان منطبق با راه و روش امام حسین(ع) باشد.

وی تاکید کرد: امام حسین(ع) مهمترین سیره بندگی خودش عبادت و عاشق نماز بود و با نماز مانوس بود چرا که والاترین امر به معروف نماز بوده آن هم نماز جماعت و در اوج نبرد که نماز واقعی همین بوده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان خاطرنشان کرد: اقامه نماز توسط امام حسین در اول وقت و زمان جنگ این بوده که ما تشخیص بدهیم نمازحسینی انسان سازاست و جامعه را به سعادت می رساند و به قله هدایت رهنمون می کند و فرقش با  نماز اموی مشخص شود.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: با شروع محرم حسینی پیمانمان با امام حسین(ع) ناگسستنی باشد وبه سوی عزاداری هایی برویم که صاحب عزا از دستمان راضی بوده باشد و درسها و عبرتهای عاشورا در زندگی فردی و اجتماعی فرهنگ کنیم و هم بندگی خدا و رعایت حق الناس از درسهای امام حسین است که باید عزاداریها را با شور و شعور برگزار کنیم.

وی همچنین یادآوری کرد: خوشبختانه هر سال محرم و عشق به امام حسین(ع) در دلها شعله ورتر می شود و جوانان عشق به امام حسین را که یک فرهنگ صحیح است از والدین خود به ارث برده اند و باید کمک کرد که این فرهنگ عزاداری و سوگواری با تعقل و شعور همراه باشد نه صرفا یک هیجان احساسی زود گذر و خروجی سوگواری ها که برای امام حسین عشق می ورزیم باید امر به معروف و نهی از منکر باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان با اشاره به این نکته که باید مفاسد اجتماعی، اقتصادی، فردی در بعد از محرم و صفر رنگ باخته باشد و این نتیجه و خروجی فرهنگ سیدالشهداء است، افزود: نظم و انضباط اجتماعی از شاخصه های یک عزاداری خوب است که جلسات با نظم برگزار شود و قرآن محور باشد.

حجت الاسلام سید جواد حیدری با اشاره به اینکه پرهیز از سد معبر ها خیلی مهم بوده و شهید امر به معروف ناظر کارهای ما است تاکید کرد: بعضی اعمال را از ما نمی پذیرند و بعضی ها موارد خرافی را ترویج و به فرهنگ تبدیل می کنند.

وی همچنین اعلام کرد: از مسئولین هیئت های مذهبی انتظار می رود مراسم ها را با اقامه نماز جماعت و دعوت از روحانی و اجتناب از مسائل وهن آلود خالصانه انجام داده و از مبلغان توقع می باشد بعد از گفتن مسائل اخلاقی و اعتقادی به مسائل روز اشاره داشته و مشکلات مردم را علیه مفاسد اقتصادی و اجتماعی از طریق تریبون های عمومی فریاد بزنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان همچنین تاکید کرد: از بانوان انتظار می رود ضمن شرکت در این مراسم ها از اختلاط بین نامحرم جدا پرهیز نمایند.

هیئت های مجوز دار اردستان بالغ بر ۱۰۰ هیئت می باشد و غیر از روحانیون حاضر در منطقه حدود ۳۰ نفر روحانی به مناطق مختلف اعزام می شوند.

انتهای پیام / کد خبر31204

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار