یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان:

دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جوانان در دهه فجر تبیین شود

رئیس اداره ارشاد اردستان گفت: با توجه به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برنامه های دهه فجر به نوعی برنامه ریزی شود که دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای نسل جوان به خوبی تبیین کنیم.

به گزارش صبح اردستان، فضل الله بصیرت پیش از ظهر شنبه در جلسه فرهنگی هنری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ستاد بزرگداشت دهه فجر دارای ۱۲ کمیته از جمله کمیته فرهنگی هنری و رسانه است که باید فعالیت های فرهنگی این دهه را برنامه ریزی کند.

وی افزود: هنرهای نمایشی، تجسمی، شعر و ادبیات، موسیقی، حوزه کتاب و مطبوعات، حوزه رسانه از جمله برنامه هایی است که باید در کمیته فرهنگی متفاوت از سال قبل  برنامه ریزی شود و برای مردم نمود عینی داشته باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان گفت: با توجه به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید برنامه های پیش بینی شده دهه فجر امسال به شکل  ویژه طراحی شود تا دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان به خوبی تبیین شده و نشان دهنده تفکر ناب اسلامی باشد.

بصیرت با بیان اینکه دو روز از ایام دهه فجر خارج از ایام فاطمیه قرار دارد که می توان برنامه ویژه ای را در قالب جشن اجرا کرد بیان داشت: با همکاری ادارات شهرستان می توانیم برنامه های خوبی در این راستا تببین کنیم.

سرانه مطالعه در اردستان پایین است

وی همچنین با توجه به هفته کتابخوانی بیان داشت: سرانه مطالعه کتاب در شهرستان و کشور بسیار پایین بوده که در این راستا باید تلاش و کوشش خود را بیشتر کرده و به جایگاه اصلی خود برسیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان  با بیان اینکه یکی از عرصه های تمدن بشری امروز را کتابخوانی است، گفت:  هفته کتاب باید شروعی برای مطالعه کتاب در جامعه قرار گیرد تا عدم تمایل به مطالعه که یکی از دلائل آن به تکنولوژی معاصر برمی گردد  برطرف شود.

بصیرت با تاکید بر اینکه کتاب نگاه انسان ها را نسبت به دنیا تغییر می دهد و دارای فواید روحی و روانی بسیاری است به نوعی که قدرت بیان انسان را بالا می برد، گفت: بر این اساس همه افراد جامعه و نهادهای مسئول باید در حد توان خود در راستای افزایش سرانه مطالعه و فرهنگ کتابخوانی تلاش وافری داشته باشند.

انتهای پیام / کد خبر31616

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار