چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی:

۱۰مرکز اورژانس اجتماعی امسال در سطح کشور راه اندازی شده است

مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: در سال جاری ۱۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور راه اندازی شده است

به گزارش صبح اردستان، رضا جعفری در حاشیه سفر به اردستان در گفت و گو یی اظهار داشت: تا کنون یک هزار و ۷۰۰ کارشناس در رشته های مددکاری اجتماعی و روان شناسی در اورژانس های اجتماعی کشور جذب شده است.

وی افزود: ایجاد مراکز اورژانس بهزیستی یکی از سیاست های اصولی و از راهبردهای بنیادین سازمان بهزیستی در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است که بر اساس ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه، این تکلیف بر عهده سازمان بهزیستی گذاشته شده است که در تمام شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر نسبت به  راه اندازی مراکز اورژانس اجتماعی اقدام می کند.

مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به راه اندازی اورژانس اجتماعی درشهرهای بالای ۵۰ هزار جمعیت در سال جاری توانسته ایم ۱۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کل کشور راه اندازی کنیم که با توجه به توسعه‌ای که در سال گذشته داشتیم هدف ما محقق شده و بیشتر در سال جاری بحث توسعه کیفی و آماده سازی کارشناسان و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار داریم.

۲۲ خانه امن با جمعیت ۱۶۰۰نفر در کل کشور وجود دارد

جعفری افزود: ۲۲ مرکز  خانه امن شامل هفت مرکز دولتی و ۱۵ مرکز غیردولتی با جمعیت تحت پوشش یک هزار و ۶۰۰  نفر درکل کشور وجود دارد و از آنجایی که بحث شبانه روزی کردن خط ۱۲۳ را داریم می توان گفت اورژانس اجتماعی گسترده ترین شبکه حمایت و سلامت اجتماعی در کشور  است و پوشش بالای ۹۰ درصد را در کشور شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه موضوعات مداخلاتی در حوزه اورژانس اجتماعی شامل کودک آزای، همسر آزاری، معلول آزاری،  سالمند آزاری، فرار از منزل، اختلافات خانوادگی، افرادی که دچار اختلال هویت جنسی هستند و افرادی که اقدام به خودکشی می کنند می شود، تصریح داشت: اورژانس اجتماعی ورودی آسیب های ماست و افراد در سایر مراکز  ساماندهی از جمله خانه ساماندهی می شوند.

مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور  افزود: تا کنون نتوانسته ایم خودروی مناسب سازی شده را برای اورژانس اجتماعی تدارک و تامین کنیم که  از سازمان برنامه و بودجه انتظار و درخواست داریم که به سازمان بهزیستی در این حوزه کمک کنند که نیازمند ۳۶۰ خودروی مناسب در این زمینه هستیم.

انتهای پیام / کد خبر31901

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار