جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
فرماندار اردستان:

شبیه سازی عملیات بیت المقدس در نمایشگاه یاد یاران انجام می شود

فرماندار اردستان گفت: اجرای شب شعر یاد شهدا که با حضور شاعر برتر کشور و دفاع مقدس عبدالجبار کاکایی،شبیه سازی عملیات بیت المقدس و اجرای گروه تئاتر مدرسه عشق انجام می شود.

به گزارش صبح اردستان، حمید رضا تاملی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه بزرگ یاد یاران که با تجهیزات زرهی سنگین و نیمه سنگین در منطقه نینوای زواره برپا شده است، اظهار داشت: نمایشگاه دفاع مقدس به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه اردستان و حوزه مقاومت بسیج شهید صدوقی زواره و همکاری تعدادی از ارگان ها افتتاح شد و برنامه های خوبی در روزهای پیش رو برای اقشار مختلف مردم برگزار می کند.

وی افزود: برگزاری این گونه نمایشگاه ها می تواند نقش موثری در انتقال مفاهیم و ارزشهای دفاع مقدس به نسلهای جدید ایفا کند.

فرماندار اردستان گفت: مهمتر از  ساز و کارهای ظاهری و کالبدی نمایشگاه‌ها که معمولا بازسازی صحنه های عملیات های آبی خاکی رزمندگان، استقرار چادرهای جنگی و نمایش تجهیزات است، محتوای این نمایشگاهها می تواند نقش بسیار موثرتری در ترویج فرهنگ دفاع مقدس ایفا کند.

وی ابراز داشت: خاطره گویی توسط یادگاران هشت سال دفاع مقدس از جملع موضوع‌های مهمی است که باید در برگزاری این نمایشگاه‌ها  به آن بپردازیم.

شبیه سازی عملیات بیت المقدس در نمایشگاه یاد یاران انجام می شود

تاملی تصریح کرد: با اجرای شب شعر یاد شهدا که با حضور شاعر برتر کشور و دفاع مقدس  عبدالجبار کاکایی،شبیه سازی عملیات بیت المقدس و اجرای گروه تئاتر مدرسه عشق  تلاش داریم تا بخشی از دینی که نسبت به انتقال مفاهیم و ارزشهای دفاع مقدس داریم را  ادا کنیم.

فرماندار اردستان با بیان اینکه در طول هفته دفاع مقدس برنامه هایی همچون دیدار با خانواده شهداء و ایثارگران در دستور کار قرار دارد، افزود: هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس قرین شده است و باید به یاد داشته باشیم که تعدادی از دانش آموزان کلاس اولی که فرزندان شهدای مدافع حرم هستند همچون فرزندان شهدای دوران دفاع مقدس، روزهای اول مهرشان را بدون پدر شروع می کنند.

وی افزود: مشاهده این گونه صحنه ها و توجه به این موضوعات، رسالت و وظیفه ما را در ادامه هر چه بیشتر مسیر و مقاومت بر اصول انقلاب اسلامی مقید می کند و تکلیفی است  که همه مسئولان باید هر روز آن را بر روی شانه های خود احساس کنند.

انتهای پیام / کد خبر32240

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار