شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان اردستان:

بنیاد نشر و ترویج اندیشه های شهید مدرس در اردستان ایجاد می شود

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان اردستان گفت: بنیاد نشر و ترویج اندیشه های شهید مدرس که جزء جشنواره ۱۴۰۰ شهرستان اردستان هم است در اردستان ایجاد می شود.

به گزارش صبح اردستان، ابراهیم ایرج پور عصر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: نقش رسانه در روند شفافیت و بررسی امور، چشم ناظر مردم و تمام مراکز مختلف شهرستان هستند.
وی افزود: خبرنگاران پیوند ناگسستنی با دانشگاه دارند و دانشگاه چون مرکز علم است و خبرنگار هم با قلم کار دارد می تواند ارتباط خوبی را داشته باشند.
رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان اردستان گفت: پیام نور به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شهرستان اردستان در مسیر خود حرکت کرده و توانسته در زمینه آموزش و تحصیلات عالی فعالیت خوبی را در سطح شهرستان انجام دهد.
وی ابراز داشت: کمبود دانشجو گریبانگر کل وزارت علوم و نهادهای آموزشی است اما دانشگاه پیام نور از رسالت خودفاصله نگرفته و با شروع کرونا یک دگرگونی در تمام ادارات و دانشگاهها شکل گرفت.
ایرج پور بیان کرد: با نظر سنجی های صورت گرفته دانشگاه پیام نور استان اصفهان در بین کل دانشگاههای استان به عنوان بهترین دانشگاه شناخته شده است و دانشگاه پیام نور در ثانیه پنح هزار کلاس آموزش را بصورت آنلاین برگزار می کند.
رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان اردستان تاکید کرد: به منظور تخصیص بودجه توسط معاونت مناطق محروم رئیس جمهور اعلام شد تا دانشگاههایی که طرح اشتغالزایی دارند ارائه کنند که در استان اصفهان ۳۸ طرح ارائه شد و از میان آن هفت طرح به تهران ارجاع شد که از میان چهار طرح پیشنهادی اردستان دو طرح جزء هفت طرح ارسالی به تهران قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: بنیاد نشر و ترویج اندیشه های شهید مدرس که جزء جشنواره ۱۴۰۰ شهرستان اردستان هم است در اردستان ایجاد می شود که با توجه به اینکه زادگاه این شهید در شهرستان اردستان بوده هر ساله همایشی به صورت ملی و حتی بین المللی باید برگزار شود.
ایرج پور با بیان اینکه اساسنامه این بنیاد آماده شده و به استحضار فرماندار و نماینده شهرستان اردستان رسیده است، افزود: این دستورالعمل قرار است تا به تایید شورای انقلاب فرهنگی کشور برسد.
رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان اردستان بیان کرد: برگزاری همایش ملی اردستان در تاریخ و ادب ایران و در سطح ملی موجب همگرایی بیشتر مسئولان می شود و ضعف های فرهنگی که موجب مشکل اقتصادی شده را برطرف خواهد کرد.
وی تاکید کرد: مهاجرت یکی از علل ضعف فرهنگی در اردستان است که افراد بدون توجه به محلی که در آن زندگی می کنند بدون تحقیق آن را رها می کنند.
ایرج پور تصریح کرد: در دانشگاه پیام نور تا کنون بیش از سه هزار و ۷۰۰ نفر فارغ التحصیل شده اند که بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر از آنان مدارک آنها صادر شده است.

انتهای پیام / کد خبر33022

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار