شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
مسئول فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان :

تصادف‌ها در صدر عملیات‌های اورژانس اردستان/۲۵۰ بیمار کرونایی از خدمات فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شدند

رئیس اورژانس اردستان تصادفات را در صدر عملیات‌های اورژانس این شهرستان دانست و گفت: ۲۵۰ بیمار کرونایی در طول هشت ماه گذشته از خدمات فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شدند.

به گزارش صبح اردستان، جواد مطیعی در گفت‌وگو با خبرنگار صح اردستان، اظهار داشت: اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان اردستان در هشت ماه امسال در دو هزار و ۶۰ مأموریت امدادرسانی به بیماران و مصدومان حوادث حاضر شدند که از این تعداد یک هزار و ۵۳۲ مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی و ۵۲۸ مورد تصادفات رانندگی بوده است که ۲۶ درصد عملیات‌های اورژانس شهرستان اردستان مربوط به تصادفات بود.

وی ضمن اشاره به جزئیات برخی از اقدامات صورت گرفته در مأموریت‌های اورژانس شهرستان اردستان افزود: در این مدت تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان اردستان موفق شدند یک مورد احیای موفق و یک مورد کمک به مادر باردار در زایمان نوزاد پیش از رسیدن به بیمارستان را در کارنامه خود به ثبت برسانند.

مسئول فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال جاری تکنسین‌های ۱۱۵ شهرستان اردستان به هشت مأموریت برای امدادرسانی به مصدومان حوادث ویژه این شهرستان اعزام شدند که هفت مورد از آن‌ها مربوط به تصادفات جاده‌ای و یک مورد آتش‌سوزی کارخانه بر اثر انفجار کپسول بوده است.

وی همچنین به افتتاح «هلی پد» شهر زواره در این مدت اشاره و خاطرنشان کرد: در هشت ماهه امسال ۲۵۰ بیمار کرونایی از خدمات فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان بهره‌مند شدند و کارشناسان اورژانس به عنوان نخستین افراد درمان‌گر نسبت به اقدامات اولیه درمان تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند.

مطیعی با بیان اینکه پرسنل اورژانس اردستان همواره در خدمت شهروندان هستند، بیان کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان با بهره‌گیری از شش  پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی، یک اتاق فرمان و ۳۷ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته و رایگان در حال ارائه خدمات به شهروندان اردستانی است.

انتهای پیام / کد خبر33114

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار