چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
امام جمعه اردستان:

با کمبود جمعیت نیروی کار کشور رو به افول است

امام جمعه اردستان گفت: نرخ زاد و ولد در یک درصد است که هر خانواده یک فرزند می‌آورند که این موضوع برای خانواده‌ها خوب نیست و نیروی کار کشور هم رو به افول می‌رود.

به گزارش صبح اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع اردستان اظهار داشت: چندسالی است رهبر معظم انقلاب اسلامی زنگ خطر کمبود جمعیت و زاد و ولد را به صدا در آورده اما گویا گوش شنوایی وجود ندارد.

دهشیری تصریح کرد: در ایران ۷۰ درصد کاهش باروری داشته و کشور به سوی سالمندی پیش می‌رود و اگر اینگونه باشد نرخ زاد و ولد در یک درصد است که هر خانواده یک فرزند می‌آورند که این موضوع برای خانواده‌ها خوب نیست و نیروی کار کشور هم رو به افول می‌رود که با تشویق‌هایی که در نظر گرفته شده زوج‌های جوان در این خصوص تشویق شوند.

وی افزود: از سال ۵۹ دشمن با محاصره‌هایی که در موضوع اقتصاد انجام دادند که با ما با درست مصرف کردن مشکلات تا حدودی برطرف شده و با توجه به جراحی اقتصادی نانوایان هم نان‌های بهتری عرضه کنند و همه در مصرف‌ها صرفه‌جویی را در دستور کار قرار داده و مصرف بهینه داشته باشیم.

امام جمعه اردستان گفت: سوم خرداد آزادسازی خرمشهر است که داغ بزرگی بر صدامیان گذاشت و مرگ ایشان از همان روز پایه‌گذاری شد و بارها هم عنوان شده ایران در کشورهایی مداخله می کند این در حالی است که نمایندگان کشورهای غربی هر روز در خاورمیانه سرک می‌کشند و یادی کنیم از شهدای روحانی که چهار هزار شهید تقدیم انقلاب کرده اند و در این روزها یادشان را گرامی می داریم.

انتهای پیام / کد خبر33542

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار