جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
فرماندار شهرستان اردستان:

نباید در غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان منفعل باشیم

فرماندار شهرستان اردستان گفت: لازم است در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت قوی وارد شویم و منفعل نباشیم.

به گزارش صبح اردستان، محمدهادی طباء زواره ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان اردستان با موضوع تدوین برنامه‌های اوقات فراغت اظهار داشت: حوزه جوانان یک حوزه بسیار و حساس است و ما هم جوان هستیم و سالیان سال هم با جوانان انس داشتیم و مطالب در این خصوص بسیار زیاد است.

وی افزود: ما یک سند بالا دستی داریم که خیلی مهجور مانده و آن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر انقلاب اسلامی است و دبیرخانه ساماندهی امور جوانان وظیفه دارد تا این اقدام را انجام دهد و تمامی مدیران و کارکنانی که عضو ستاد ساماندهی امور جوانان هستند آزمونی در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی را انجام دهد تا حداقل یک بار این سند خوانده شود تا ببینند چند درصد بیانیه مربوط به جوانان است و این خیلی مهم است.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: کتابخوانی هم خیلی مهم است و مدیران بیایند کتاب “دکل و صعود چهل ساله” را مطالعه کنند و آن را محور بگذارید و نهاد کتابخانه‌ها کار کند و آزمون این بیانیه باید در خرداد انجام شود و حداقل کاری است که می‌توانیم در این خصوص انجام دهیم تا متوجه شویم که رهبر انقلاب اسلامی از این بیانیه چه می‌خواهد.

وی ابراز داشت: رهبر انقلاب اسلامی سند داده است و اگر مبنا این باشد که گوشمان به کلام ایشان است پس گوش رهبری هم به کلام امام زمان(عج) است و این بیانیه از جای دیگر است پس برای خود برنامه‌ریزی‌های ظاهری نداشته باشیم و باید عمق داشته باشد و با توجه به اینکه طرح‌ها زیاد است اما استمرارها ضعیف است.

احمدی‌طباء زواره بیان کرد: رسانه بیگانه با تلقین خوراک خود را به مخاطب می‌دهد پس ما هم باید در کارهایمان استمرار داشته باشیم تا جواب بدهد و بعد از آن هم وسعت دهیم و هرچند اردستان در افسردگی و سالمندی آمارها اولی است و این یک ضعف خودمان است در حالی که ما نباید این آمارها را داشته باشیم.

فرماندار شهرستان اردستان تاکید کرد: پسا کرونا در اردستان باید به یک سند تبدیل شود و با یک تحقیق جامع به این نتیجه برسید و با بازاریابی و نیازمندی خود افراد برایشان فضای بازاریابی اجتماعی را فراهم کنید و سعی کنید از داشته‌هایتان برداشت خوبی داشته باشید؛ برای نمونه الان شهدا در این شهرستان مفغول هستند و از این رو در این رابطه کتاب بنویسید و سعی شود جوانان شهدا را به عنوان یک اسطوره از آن‌ها الگو بگیرند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سه گروه سرود داریم که این کم است و باید در تعداد و افراد گسترش داشته باشیم و در حوزه فرهنگ باید این کار انجام شود و با برنامه‌ریزی‌ها این کار شدنی است و با استعدادیابی در این زمینه فعالیت کنید و برای بانوان مکانی مناسب برای ورزش و تفریح فراهم کنید که باغ فعلی بانوان اصلا شایسته اینکار نیست و مکانش مناسب نیست و باید مکانی که مصونیت داشته باشد برای آن‌ها تهیه شود.

احمدی‌طباء زواره گفت: برای جوانان ورزش در اولویت باشد و بازی‌های بومی محلی و ثبت شده در اردستان داریم که باید مورد توجه باشد و با توجه به اینکه ۱۱ سمن داریم وارد میدان شوند و در این زمینه‌ها فعال باشند و تولید محتوا در خصوص بازی‌های ثبت شده شهرستان اردستان داشته باشند.

فرماندار شهرستان اردستان با بیان اینکه در شهرهای بزرگ و در پارک‌ها گعده‌هایی وجود دارد و از چهار نفره به ۱۵ نفره افزایش یافته است، افزود: بنا بر این باید هوشیار بود تا جوانان وارد این گعده‌ها نشوند و سعی کنیم مدیر تربیت کنیم و در حال حاضر مدیر نداریم و نسل بعد از ما مدیری وجود ندارد.

وی همچنین بیان کرد: از سپاه می‌خواهم با توجه به داشتن نیروی زیاد در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت قوی وارد شوند و منفعل نباشیم و بسیج باید قوی باشد تا جوان فکرش و رفتارش در راستای فعالیت‌هایی باشد که برایشان برنامه‌ریزی می‌کنند و سعی کنید در همه امور مدیر تربیت کنید و باید همه از کلیشه بازی‌ها دست بکشیم و در قالب اردوهای مختلف کویری و کوهستانی باید فعالیت‌ها جوانان را آغاز کنیم.

انتهای پیام / کد خبر33550

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار